Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Każdy będzie mógł zostać biblioteką! Nowa inicjatywa dla czytelników

23 września 2018

Powstała pierwsza w Polsce platforma do pożyczania książek pomiędzy znajomymi oraz nieznajomymi (którzy mogą stać się znajomymi). Poprzez Bilbo czytelnicy mogą dowiedzieć się, jakie książki posiadają w biblioteczce ich znajomi i wzajemnie je od siebie pożyczać.​ Przedstawiamy projekt Bilbo - buduj przyjaźnie poprzez książki.

Opublikowana na początku września br. platforma www.poznajbilbo.pl powstawała w Krakowie, jednak już teraz można w niej znaleźć ponad 1700 książek od czytelników z Warszawy, Wrocławia, Poznania i wielu innych miast.

Strona umożliwia użytkownikom dodanie swoich książek do bazy, jak też obserwowanie, jakie książki posiadają ich znajomi, a następnie pożyczanie interesujących ich tytułów.

Społeczność „Bilbowiczów” składa się z osób, które lubią czytać.

Dzięki pożyczaniu od siebie książek, tworzy się okazja do spotkania i rozmowy, choćby na temat np. wspólnie przeczytanych książek. Dzięki dodatkowym refleksjom moze to być okazja do głębszego przeżycia lektury, a także dla budowania i wzmacniania więzi międzyludzkich, czego często brakuje w tym zabieganym świecie.

Twórcy wierzą w to, że książka to idealne medium ku łączeniu ludzi nie tylko poprzez zabawę, ale też spotkania, rozmowy i wspólne literackie przeżycia.

W aplikacji Bilbo wszystkie wypożyczenia są widoczne, stąd dodanie książek do bazy pomoże także w rozwiązaniu wszelkich tajemniczych „zaginięć” pożyczonych książek.

 

Za inicjatywą stoi misja promocji czytelnictwa. Twórcy, poprzez włączenie elementu relacji z naszymi znajomymi, a także ludźmi poznanymi już na platformie, pragną sprawić, aby czytanie książek stało się bardziej atrakcyjne oraz by dostępność książek, których zabrakło w bibliotece (albo zabrakło na nie pieniędzy w kieszeni ;) ), nie była już  problemem.

Trzech założycieli – Adam Zuba, Jakub Kubisiowski i Bartłomiej Gawęda pracują nad projektem od lipca 2017 roku, po godzinach swojej regularnej pracy. Finansują jego utrzymanie i rozwój z własnych środków, mając przy tym nadzieję, że uda im się wywrzeć wpływ na uatrakcyjnienie i spopularyzowanie czytelnictwa.

Projekt można znaleźć pod adresem www.poznajbilbo.pl.

 

PS. Zapraszamy, świetna sprawa - część ekipy Bookhuntera już ma tam swoje biblioteczki ;) 

Dodane przez aniakonda

Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (2)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


2019-01-09 19:22

Ciekawa incjatywa

2018-09-26 16:48

Książki dodane, zobaczymy co z tego wyjdzie. Choć dopóki nie zbierze się większa grupa to raczej na razie wiele z tego nie będzie. Boje się, że może umrzeć jak Mapa Książek... Choć tu zdecydowanie widzę większy potencjał.

Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Majkson - 753 ptk.
Sirroco - 741 ptk.
aleksandra.wen - 496 ptk.
Mery - 494 ptk.
Pani-wynalazkowa - 491 ptk.

zobacz pełny ranking

24637 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5363

2879 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 121

3846 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 154

Losowy cytat

"Niewiele ptaków potrafi siedzieć bardziej potulnie od lancrańskiego jaustrzębia, czyli smętka kłapodziobego, drapieżnika, który wciąż poszukuje opcji wegetariańskiej. Większość czasu i tak przesypia, ale gdy zmuszony jest szukać
pożywienia, siada gdzieś na gałęzi, osłonięty od wiatru, i czeka, aż coś samo zdechnie.
(...)
wszyscy doświadczeni sokolnicy zgadzali się, że jedyną metodą upolowania czegokolwiek za pomocą jaustrzębia jest wystrzelenie go z procy do celu."


Terry Pratchett

Carpe Jugulum
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt