Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Nasz patronat: "Saharyjskie dni" San Mao już za miesiąc!

8 listopada 2018

Już w grudniu tajwańska pisarka San Mao zabierze was w podróż na pustynię i nie tylko... Polecamy książkę "Saharyjskie dni", które ukaże się nakładem wydawnistwa Kwiaty Orientu -  pod naszym patronatem!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

San-mao (三毛), (właściwie nazywała się Ch’en Mao-p’ing (陳懋平)), to jedna z najbardziej znanych pisarek z Tajwanu. Urodziła się 26 marca 1943 roku, zmarła 4 stycznia 1991 roku w wieku 47 lat, popełniając samobójstwo po długiej depresji.

Utwory San-mao oraz ona sama ze względu na swą wyjątkowość obrosły już legendą w świecie literatury chińskojęzycznej. W Opowieściach saharyjskich San-mao żywym i energicznym piórem wzbudziła w czytelnikach tęsknotę za piaskami pustyni. Jej opowiadania należą dziś do klasyki literatury podróżniczej, a jej szczery powab oraz historia związku z ukochanym Josém zyskały sobie zachwyt i uznanie.

San-mao zaczęła pisać naprawdę wcześnie. Była jeszcze bardzo młoda, kiedy jej teksty ukazywały się już na łamach takich czasopism jak: „Hsien-tai Wen-hsüeh” (Literatura współczesna), „Huang-kuan” (Korona), „Chung-yang Fu-k’an” (Dodatek do Dziennika Centralnego), „Jen-chien Fu-k’an” (Dodatek społeczny), „Yao-shih Wen-i” (Młody lew: literatura i sztuka). Prawdziwą karierę pisarską rozpoczęła jednak w roku 1974, kiedy to po ślubie z Josém w Saharze Hiszpańskiej napisała serię opowieści z pustyni.

Napisane przez San-mao Opowieści saharyjskie to pierwszy w literaturze chińskiej utwór, którego tłem są tajemnicze piaski Sahary. Dzięki niemu mieszkający na odludnym Tajwanie wyspiarze zyskali szerszy obraz świata. Pełen humoru styl autorki oraz bogata i zajmująca treść wzbudziły poruszenie już od pierwszego opowiadania pt. Restauracja na pustyni, a w jakiś czas później rozpętało się potężne „tornado San-mao”.

Od października do grudnia 1979 roku „Reader’s Digest” m.in. w Australii, Indiach, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku, RPA i Szwecji opublikował w piętnastu językach Opowieść o Chince na pustyni autorstwa San-mao. W marcu 1991 roku japońskie wydawnictwo Chikumashobo wydało przekład Opowieści saharyjskich. Niektóre opowiadania ukazywały się sukcesywnie w przekładach na takie języki jak angielski, wietnamski, francuski oraz czeski. Utwory San-mao zdecydowanym krokiem weszły na arenę międzynarodową.

 

Żródło: Materiały wydawnictwa Kwiaty Orientu 

Dodane przez aleksandra.wen

Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (1)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


2018-11-09 11:05

Gratuluję patronatu!

Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Sirroco - 783 ptk.
Pani-wynalazkowa - 631 ptk.
ambros - 622 ptk.
GosiaPupu - 602 ptk.
Majkson - 588 ptk.

zobacz pełny ranking

24511 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5489

2877 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 123

3842 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 158

Losowy cytat

"Jakość miejsca zależy od towarzystwa."


Jakub Ćwiek

Kłamca 2. Bóg marnotrawny
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt