Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Mamy polecają: Trzy propozycje od naszych mam na 26 maja

26 maja 2019

Z okazji Dnia Matki postanowiliśmy oddać głos naszym mamom. To przecież one w dużej mierze kształtowały nasze gusta literackie i w dzieciństwie podtykały nam pod nos swoje ulubione lektury. A co polecają dzisiaj? Mamy trzy propozycje od Grażyny, mamy Moniki i Anity, mamy Oli. Znajdą tu coś dla siebie fanki literatury kobiecej, literatury słowackiej i non-fiction. A co polecają Wasze mamy?

 

 

 

 

 

1. "Zdarzyło się pierwszego września", Pavol Rankov

To taka zwykła historia, przynajmniej tak się wydaje, bo opowiadana jest spokojnie, bez zachłystywania się, jakbyśmy obserwowali bohaterów przez okno. Zaczyna się tuż przed wojną, poznajemy trzech młodych chłopaków, przyjaciół, których dodatkowo łączy to, że kochają się w tej samej dziewczynie. Rzecz się dzieje w dzisiejszej Słowacji i taki właśnie ciepły, czesko-słowacki klimat jest w tej książce. Przyglądamy się losom tej czwórki przez 20-30 lat, w bardzo burzliwych czasach (wojna, komunizm), ich różnym wyborom i postawom wobec poważnych dylematów tamtych czasów. To bardzo sympatyczna opowieść, chociaż treść nie zawsze jest miła i przyjemna. Bardzo dobrze się czyta, pamięta i rozmyśla, o i po lekturze. Zostaje w pamięci jako miłe doświadczenie

 

2. Powieści Anny Karpińskiej

Książki te to literatura typowo kobieca. Poruszają tematy wzięte z codziennego życia, relacje rodzinne, problemy zawodowe. Bohaterkami są silne kobiety, w kwiecie wieku.

 

3. "Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę", Michał Woroch

Opowieść dwóch chłopaków, którzy przejechali obie Ameryki - co samo w sobie jest juz wyczynem - chociaż poziom trudności mieli o wiele wyższy, bo obaj poruszają na wózkach. Książka pokazuje, jak codzienne czynności, które my wykonujemy bezrefleksyjnie, dla osób z niepełnosprawnością mogą być wyzwaniem. Mimo to poradzili sobie, zarówno na pustyni, w błocie dżungli, jak i gąszczu wielkich miast.  

Dodane przez aleksandra.wen

Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

fprefect - 6487 ptk.
aleksandra.wen - 657 ptk.
Mery - 654 ptk.
ambros - 612 ptk.
NovaeRes - 520 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Ludzie rodzą się już podatni na tę najbardziej uporczywą i osłabiającą chorobę intelektu: okłamywanie samego siebie. Zarówno najlepszy z możliwych światów, jak i najgorszy z niej właśnie biorą swój dramatyczny koloryt. Na ile jesteśmy w stanie określić, nie istnieje naturalna odporność na tę chorobę. Zalecana jest nieustanna czujność."


Frank Herbert

Kapitularz Diuną
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt