Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Klaudia Kopiasz

Przeglądaj zdjęcia (1)

Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.

Wybierz zdjęcie:

Żródło zdjęcia:

Średnia ocena

10.0

arcymistrz

(1 głosów)

Książki (1)Cytaty (8) Biografie (1)

Informacje

Narodowość:polska


Tagi (3)

Biografia (1)

Klaudia Kopiasz: młoda pisarka i podróżniczka. Zadebiutowała powieścią "W głąb lawendowych uliczek". W swoim dorobku literackim ma jeden dłuższy utwór, trzy bajki oraz dwa opowiadania. Interesują ją kulturoznawstwo, stosunki międzynarodowe, języki i sztuka kulinarna. Wielbicielka opery i książek.


Źródło: http://klaudiakopiasz.autorzy365.pl
dodane przez: agnieszka3201
edytuj biografię

Klaudia Kopiasz - dodaj biografię:

Biografia

Źródło

Książki biograficzne (0)

Ciekawostki (2)

KONKURS LAWENDOWY

SOFA dwumiesięcznik literacki oraz Wydawnictwo Psychoskok zapraszają do konkursu inspirowanego tytułem powieści Klaudii Kopiasz „W głąb lawendowych uliczek”.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać tekst prozatorski, w którym pojawić ma się motyw lawendy spajający fabułę, najważniejszy i kluczowy. Gatunek nie jest narzucony, zakładamy dowolność interpretacji. Miniatury nie powinny przekraczać 2,5 tysiąca znaków ze spacjami.

Teksty prosimy przesyłać na adres: proza@sofa-redakcja.pl z dopiskiem lawenda muszą być oryginalne i autorskie (niepublikowane wcześniej, nawet w Internecie).

Zwycięski tekst, o ile spełni sofowe kryteria zostanie opublikowany w kolejnym numerze. Na teksty czekamy do 17 listopada 2014 r. Nagrodą w konkursie jest książka Klaudii Kopiasz „W głąb lawendowych uliczek”.

Jury w składzie: Redakcja SOFY, Wydawnictwo Psychoskok oraz Klaudia Kopiasz (autorka nagrody głównej)

Niesamowicie pozytywny wywiad z Klaudią Kopiasz- przedstawicielką młodego pokolenia rozpoczynającą karierę pisarki. Jak mawiają „w młodym ciele młody duch” oraz ogromne zapasy życiodajnej energii motywującej do tworzenia.

1.A.J.: Rozpoczęła Pani swą przygodę z literaturą w wieku 11 lat, co zdarza się dość rzadko. Czy tym samym możemy domyślać się, że była Pani wyjątkowym dzieckiem, które zamiast frywolnej zabawy, i plotek z koleżankami wybierało przygodę z pisaniem?

K.K.: Nie wiem, czy można było nazwać mnie wyjątkowym dzieckiem. Owszem, częściej od zabawy i plotek wybierałam pisarstwo - dokonywanie obserwacji i przelewanie swoich myśli na papier od zawsze sprawia mi wielką przyjemność.


2.A.J. Z racji wieku przed powieścią, światło dzienne ujrzały pisywane przez panią bajki, czy obecnie na dobre rozstała się Pani z tym gatunkiem?

K.K.:Wydaję mi się, że tak. Choć nie ukrywam, że zacznę je znów pisać, gdy w przyszłości podejmę decyzję o posiadaniu dzieci. Uważam, że dzięki bajkom, dziecko po raz pierwszy ma możliwość zetknięcia z literaturą, rozbudzenia wyobraźni. Bajki zabierają do świata pełnego dobra, jednocześnie ucząc młodego człowieka wrażliwości.


3.A.J Czy zechce Pani zdradzić, jak to możliwe, że nie mająca nawet 18 lat panna, włada trzema językami, uczy się, lubi gotować, ma masę zajęć na głowie i do tego znajduje czas na pisanie? Może istnieje jakiś patent na organizację czasu oraz źródło nieustającej motywacji?

K.K.: Nie wiem, czy można żyć według schematu, ja na szczęście tak nie egzystuję. Natomiast, odnoszę wrażenie, że jest to kwestia ogromnej determinacji głęboko powiązanej z ambicją, miłością do życia i chęcią realizacji swoich marzeń. Moim zdaniem, jeśli chcesz odnieść sukces i być zadowolonym z siebie, powinieneś korzystać z każdej chwili, cieszyć się nią, zarażać pozytywną energią otaczających cię ludzi. Nie poddawaj się, ilekroć zostajesz wystawiany na próbę, i uśmiechaj się, nawet jeżeli miałby to być uśmiech przez łzy. Już samo życie jest twoją wielką wygraną - reszta, czyli to, co osiągniesz, zależy od twojego podejścia do innych jak również do samego siebie.


4. A.J. Ponieważ przed Panią jeszcze masa wyborów, a ścieżka życia zdaje się wciąż podlegać kształtowaniu, pragnę zapytać czy pisanie to jedynie chwilowy przystanek czy cel mający wyznaczać kierunek?

K.K.: Nie wiem, jak w późniejszych latach ukształtuje się moja życiowa droga, ale jestem pewna, że są trzy rzeczy, z których nigdy nie zrezygnuję - wśród nich na pierwszym miejscu znajduje się, oczywiście, pisarstwo.


5. A.J. Czy możemy dowiedzieć się, jak rówieśnicy czują się obcując z pisarką?

K.K.: Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na powyższe pytanie, gdyż musiałabym zapytać rówieśników o ich zdanie. Myślę jednak, że na co dzień jestem traktowana jak każda zwyczajna nastolatka.


6. A.J. Wielu młodych ludzi, marzących skrycie o karierze pisarza z pewnością pragnęłoby wiedzieć, czy przygoda z pisaniem to jednoczesne skazanie się na samotność?

K.K.: W dużej mierze tak. Zdarza się, że nie mam już czasu na to, by spotykać się ze znajomymi. Nie jest to jednak dla mnie problemem - czasami mamy mnóstwo ludzi wokół siebie, a mimo to wciąż czujemy się samotni.


7. A.J. Zakańczając pozostaje zapytać, czego należy życzyć rozpoczynającej swą karierę pisarce?

K.K.: Więcej czasu na pisanie nowej powieści, mniej obowiązków szkolnych [ :) ] i aby książka trafiła do najszerszego grona odbiorców czy znajdywała osoby, dla których okazałaby się lekarstwem dla duszy...

Cykle literackie (0)

Nagrody (0)


Rok Zdjęcie Nagroda Uzasadnienie

Cytaty (8)

"W imię imaginacji pozwalałam, by na nowo odtwa-rzały się obrazy minionych dni… Zachwycające domki o pastelowych okiennicach nieśmiało chyliły się w stronę lawendy. Ich zewnętrzne ściany, przesiąknięte wonią gorącego pieczywa, zdobiły delikatne kwiaty, które przeplatane oliwkowymi liśćmi piętrzących się wokół krzewów, tworzyły niesamowitą atmosferę. W pobliżu stały zwykle palmy zwane daktylowcami kanadyjskimi, oraz drzewa cytrusowe, kuszące soczystością wiszących na nich owoców. Nie brakowało również róż… Choćby tych subtelnych Rosa Mundi, bądź czerwonych, nadających miejscu romantycznego wydźwięku."

Dodane przez agnieszka3201

"Mogłabym rzec, iż zakochałam się w tej krainie winem płynącej, która na myśl przywodzi roziskrzone wybrzeże i w oddali kołyszące się na wietrze lawendowe łany. Zauroczyły mnie także wąskie, idylliczne uliczki, urzekające misternie wykończonymi balkonikami czy kopułami, oraz lśniące barwami złota i błękitu plaże, wzbogacone blaskiem luksusu."

Dodane przez agnieszka3201

"Oto Lazurowe Wybrzeże w pełnym słońcu.
Teraz, przelewając swoje przemyślenia na papier, przesiaduję w maleńkiej tawernie w Nicei, w samym sercu Zatoki Aniołów. Porośnięte winoroślą kolumny oraz hebanowe stoliki, nakryte pięknie haftowanymi obrusami, otaczają klientelę. Kelner z uśmiechem na brzoskwiniowej twarzy trzyma w dłoniach grę cytrynowych i zielonkawych smaków. Blaski gwiazd na szafirowym firmamencie wydają się bezwiednie tonąć pośród różanych bąbelków szampańskich rozkoszy. Szelest sukien pań, połączony z brzmieniem wypowiadanych przez nie słów, stanowi idealną kompozycję nicejskich doznań. W tle słychać delikatną melodię wydobywającą się z akordeonu… To ubrany w garnitur Francuz pozwala instrumentowi uwolnić niebywałe dźwięki."

Dodane przez agnieszka3201

"Zafascynowana, chłonę uroki Południa, próbując od-naleźć siedem najpiękniejszych dni. Dni, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci, okraszone miłością, szczę-ściem i wspaniałymi widokami. Na razie oddaję się po-dróżom…
Niczym strugi deszczu ocierające się o ściany omdla-łych domostw, wtulam się w ramiona lawendowych wra-żeń w nadziei, że owe strugi zamienią się w spadające gwiazdy."

Dodane przez agnieszka3201

"Zatrzymał się na moment, by zerwać z drzewa pomarańczę. Owoc o kuszącej strukturze z powoli snującym się na podniebieniu sokiem okazał się dla Olivera niesamowitą rozkoszą. Mężczyzna, przez dłuższy czas, gdy mijał cytrusowe pola, rozpamiętywał ten niesamowity, słodkawy smak oraz intensywny zapach skórki, głaskanej przez promyki słońca."

Dodane przez Gość


Klaudia Kopiasz - dodaj cytat

Cytat

Książka

Wybierz książkę z której pochodzi cytat. Jeżeli nie znasz tytułu książki, zostaw puste pole.
Jeśli książki nie ma na liście, oznacza to, że nie została jeszcze dodana.

Książki autora (1) \ Przeczytałeś 0% z wszystkich książek autora

RokTytułTwoja ocenaŚrednia ocena

2010

W głąb lawendowych uliczek

oceń

10.0

Dyskusja (2) \ Czy masz coś do powiedzenia?

Autor Temat Odpowiedzi Data dodania

Rozmowa z Klaudią Kopiasz

Niesamowicie pozytywny wywiad z Klaudią Kopiasz- przedstawicielką młodego pokolenia rozpoczynającą karierę...

0

2014-10-21

Co na początek?

Hejas! Czy warto sięgnąć po książki tego autora? Co polecacie na początek?

0

2014-08-01


Podpisy i źródła zdjęć:
1. Klaudia Kopiasz - brak źródła

Klaudia Kopiasz - dodaj temat do dyskusji

Temat


Treść


autor dodany przez agnieszka3201

Klaudia Kopiasz - dodaj ciekawostkę

Ciekawostka

Twoja ocena autora
Narzędzia
Ostatnia wypowiedź w dyskusji
agnieszka3201 pisze:

Niesamowicie pozytywny wywiad z Klaudią Kopiasz- przedstawicielką młodego pokolenia rozpoczynającą karierę pisarki. Jak mawiają „w młodym ciele młody duch” oraz ogromne zapasy życiodajnej energii motywującej do tworzenia. 1.A.J.: Rozpoczęła Pani swą przygodę z literaturą w wieku 11 lat, co zdarza się dość rzadko. Czy tym samym możemy domyślać się, że była Pani wyjątkowym dzieckiem, które zamiast frywolnej zabawy, i plotek z koleżankami wybierało przygodę z pisaniem? K.K.: Nie wiem, czy można było nazwać mnie wyjątkowym dzieckiem. Owszem, częściej od zabawy i plotek wybierałam pisarstwo - dokonywanie obserwacji i przelewanie swoich myśli na papier od zawsze sprawia mi wielką przyjemność. 2.A.J. Z racji wieku przed powieścią, światło dzienne ujrzały pisywane przez panią bajki, czy obecnie na dobre rozstała się Pani z tym gatunkiem? K.K.:Wydaję mi się, że tak. Choć nie ukrywam, że zacznę je znów pisać, gdy w przyszłości podejmę decyzję o posiadaniu dzieci. Uważam, że dzięki bajkom, dziecko po raz pierwszy ma możliwość zetknięcia z literaturą, rozbudzenia wyobraźni. Bajki zabierają do świata pełnego dobra, jednocześnie ucząc młodego człowieka wrażliwości. 3.A.J Czy zechce Pani zdradzić, jak to możliwe, że nie mająca nawet 18 lat panna, włada trzema językami, uczy się, lubi gotować, ma masę zajęć na głowie i do tego znajduje czas na pisanie? Może istnieje jakiś patent na organizację czasu oraz źródło nieustającej motywacji? K.K.: Nie wiem, czy można żyć według schematu, ja na szczęście tak nie egzystuję. Natomiast, odnoszę wrażenie, że jest to kwestia ogromnej determinacji głęboko powiązanej z ambicją, miłością do życia i chęcią realizacji swoich marzeń. Moim zdaniem, jeśli chcesz odnieść sukces i być zadowolonym z siebie, powinieneś korzystać z każdej chwili, cieszyć się nią, zarażać pozytywną energią otaczających cię ludzi. Nie poddawaj się, ilekroć zostajesz wystawiany na próbę, i uśmiechaj się, nawet jeżeli miałby to być uśmiech przez łzy. Już samo życie jest twoją wielką wygraną - reszta, czyli to, co osiągniesz, zależy od twojego podejścia do innych jak również do samego siebie. 4. A.J. Ponieważ przed Panią jeszcze masa wyborów, a ścieżka życia zdaje się wciąż podlegać kształtowaniu, pragnę zapytać czy pisanie to jedynie chwilowy przystanek czy cel mający wyznaczać kierunek? K.K.: Nie wiem, jak w późniejszych latach ukształtuje się moja życiowa droga, ale jestem pewna, że są trzy rzeczy, z których nigdy nie zrezygnuję - wśród nich na pierwszym miejscu znajduje się, oczywiście, pisarstwo. 5. A.J. Czy możemy dowiedzieć się, jak rówieśnicy czują się obcując z pisarką? K.K.: Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na powyższe pytanie, gdyż musiałabym zapytać rówieśników o ich zdanie. Myślę jednak, że na co dzień jestem traktowana jak każda zwyczajna nastolatka. 6. A.J. Wielu młodych ludzi, marzących skrycie o karierze pisarza z pewnością pragnęłoby wiedzieć, czy przygoda z pisaniem to jednoczesne skazanie się na samotność? K.K.: W dużej mierze tak. Zdarza się, że nie mam już czasu na to, by spotykać się ze znajomymi. Nie jest to jednak dla mnie problemem - czasami mamy mnóstwo ludzi wokół siebie, a mimo to wciąż czujemy się samotni. 7. A.J. Zakańczając pozostaje zapytać, czego należy życzyć rozpoczynającej swą karierę pisarce? K.K.: Więcej czasu na pisanie nowej powieści, mniej obowiązków szkolnych [ :) ] i aby książka trafiła do najszerszego grona odbiorców czy znajdywała osoby, dla których okazałaby się lekarstwem dla duszy...

Weź udział w dyskusji!
Odpisz lub dodaj temat

Liczba wyświetleń: 935
Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

NovaeRes - 1211 ptk.
aleksandra.wen - 935 ptk.
Mery - 821 ptk.
fprefect - 732 ptk.
MrocznaCzytacz - 646 ptk.

zobacz pełny ranking

25381 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 4619

2896 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 104

3942 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 58

Losowy cytat

"Pożądanie to główne źródło ludzkich cierpień, a najbardziej podstępną jego odmianę stanowi chęć posiadania."


Christopher Moore

Brudna robota
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt