Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Jorge Bucay

Przeglądaj zdjęcia (2)

Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.

Wybierz zdjęcie:

Żródło zdjęcia:

Brak ocen
bądź pierwszy!

Książki (4)Cytaty (0) Biografie (2)

Informacje

Narodowość:argentyńskaWiek: 70 lat

Data urodzenia:30 października 1949
Miejsce urodzenia:Buenos Aires, Argentyna

Tagi (16)

Biografia (2)

Jorge Bucay - argentyński pisarz, z wykształcenia lekarz psychiatra. Jego książki przetłumaczono na ponad siedemnaście języków.


Źródło: Wikipedia
dodane przez: Wojtek
edytuj biografię

Jorge Bucay urodził się 30 października 1946 roku w stolicy Argentyny. Jest lekarzem medycyny wyspecjalizowanym na Uniwersytecie w Buenos Aires w chorobach psychicznych i psychoterapeutą Gestalt. Mieszka i pracuje w Argentynie, dzieląc czas pomiędzy praktykę lekarską oraz konferencje, seminaria i wykłady w Ameryce i Europie. Poza tym pisze książki, artykuły, uczestniczy w audycjach radiowych i programach telewizyjnych o tematyce psychologicznej. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Gestaltycznej i koordynator grup terapeutycznych i naukowych w Hiszpanii (Grenada) i Meksyku. Był Delegatem Argentyny na Międzynarodowym Kongresie Gestalt w 1997 roku w Cleveland (USA) i jest regularnie zapraszany przez Uniwersytety w Argentynie i Urugwaju. W latach 2002 i 2003 podróżował po Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii, uczestnicząc w kursach i seminariach.

Książki doktora Bucay`a figurują na liście bestsellerów w Meksyku, Urugwaju, Chile, Kostaryce, Wenezueli, Portoryko, Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i na Węgrzech, a teraz także możemy cieszyć się wydanym przez wydawnictwo Replika pierwszym tytułem w języku polskim "Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie jak żyć". W niedalekiej przyszłości planujemy wydanie kolejnych 2 pozycji: "Kochać z otwartymi oczami" i "Listy do Claudii".

Życiorys napisany przez Jogre Bucaya w "Listach do Claudii":

Jestem najmłodszym synem urodzonym w rodzinie pochodzącej z klasy średniej niższej. Przez całe moje dzieciństwo sytuacja ekonomiczna w domu nie była najlepsza. Poza tym zawsze wydawało mi się, że rodzice chcieli mieć córkę zamiast kolejnego chłopca. Mój o 4 lata starszy brat cierpiał na zaburzenia związane z odżywianiem i pewnie dlatego mnie karmiono w nadmiarze. Byłem ślicznym grubiutkim dzieckiem i oczywiście "grubym" w szkole podstawowej, a później także średniej. W wieku 4 czy 5 lat zacząłem chorować na oskrzela i nawroty choroby uniemożliwiały mi uprawianie sportu, a wielokrotnie nawet wyjście na ulicę żeby pobawić się z kolegami.

Mój ojciec, od kiedy pamiętam, pracował od niedzieli do niedzieli, od świtu do późnego zmierzchu i zazwyczaj od stycznia do grudnia. Nie przypominam sobie żebym gdzieś z nim wychodził. Nie było meczów piłki nożnej, ani przejażdżek rowerowych, ani nawet długich spacerów. Dokładnie pamiętam jedno wyjście do cyrku i trzy na karuzelę. Kiedy był czas, brakowało pieniędzy. Matka na nas chuchała i dmuchała. Zawsze chciała wiedzieć o wszystkim. Jak mogłem mieć przed nią tajemnice? Wolny czas, który jej pozostawał po ciągłym nas kontrolowaniu, poświęcała na gotowanie, pójście na odległy rynek by zrobić zakupy zaoszczędzając przysłowiowego grosza, albo krochmalenie firanek ozdabiających szafki w kuchni.

Moi rodzice nigdy nie mieli czasu by z nami usiąść i porozmawiać o seksie, o trudach życia albo o niezbadanych tajemnicach śmierci. Tendencja mojej mamy do nadopiekuńczości oraz wątłość mojego brata sprawiły, że od dziecka czułem się pozbawiony przywileju bycia młodszym, zawsze miałem wrażenie, że muszę być tym silniejszym, tym, który może, który wytrzyma wszystko, bo jest w pewien sposób buntownikiem i szaleńcem. Przywracanie nas do porządku oscylowało pomiędzy krzykami i mocnymi słowami mojego ojca oraz wywołującymi wyrzuty sumienia manipulacjami matki.

W wieku lat 14 zacząłem na siebie zarabiać. W czasie, gdy się uczyłem, byłem biurowym chłopcem na posyłki, handlowałem jedwabiami, skarpetkami na ulicy, chodziłem od drzwi do drzwi namawiając na wczasy w sanatorium, byłem klownem, magiem, sprzedawcą w sklepie spożywczym i agentem ubezpieczeniowym. Pracowałem sprzedając notatki na uczelni, torebki, męskie ubrania i produkty chemiczne. Spędziłem wiele nocy na dyżurach w pogotowiu i pracowałem jako lekarz w klinice psychiatrycznej. Poza tym dorabiałem wizytami domowymi, a gdy i to nie pozwalało mi się utrzymać, na pewien czas zostawiłem mój zawód i zająłem się handlem artykułami sportowymi.

Kiedy miałem 15 lat... I tak mógłbym jeszcze długo.


Źródło: http://www.replika.eu/index.php?k=aut&l=B&id=1
dodane przez: Goyathlay
edytuj biografię

Jorge Bucay - dodaj biografię:

Biografia

Źródło

Książki biograficzne (0)

Ciekawostki (0)

Cykle literackie (0)

Nagrody (0)


Rok Zdjęcie Nagroda Uzasadnienie

Cytaty (0)

Jorge Bucay - dodaj cytat

Cytat

Książka

Wybierz książkę z której pochodzi cytat. Jeżeli nie znasz tytułu książki, zostaw puste pole.
Jeśli książki nie ma na liście, oznacza to, że nie została jeszcze dodana.

Książki autora (4) \ Przeczytałeś 0% z wszystkich książek autora

RokTytułTwoja ocenaŚrednia ocena

1994

Pozwól, że ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć

oceń

7.00

dodaj!

Kochać z otwartymi oczami

oceń

dodaj!

Droga do samozależności

oceń

dodaj!

Listy do Klaudii

oceń

Dyskusja (1) \ Czy masz coś do powiedzenia?

Autor Temat Odpowiedzi Data dodania

Do końca życia

Hejas, czy jest jakaś książka, która zrobiła na was ogromne wrażenie, i którą będziecie pamiętać...

0

2015-04-14


Podpisy i źródła zdjęć:
1. Jorge Bucay - epimg.net
2. Jorge Bucay - http://drugata-realnost.com

Jorge Bucay - dodaj temat do dyskusji

Temat


Treść


autor dodany przez Wojtek

Jorge Bucay - dodaj ciekawostkę

Ciekawostka

Twoja ocena autora
Narzędzia
Ostatnia wypowiedź w dyskusji
Bookhunter.pl pisze:

Hejas, czy jest jakaś książka, która zrobiła na was ogromne wrażenie, i którą będziecie pamiętać do końca życia?

Weź udział w dyskusji!
Odpisz lub dodaj temat

Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 873 ptk.
Mery - 270 ptk.
mkcelinska - 236 ptk.
Goyathlay - 187 ptk.
Rewolwerowiec - 137 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Nie wiedział nieszczęsny pan Michał, że jest prawo większe i starsze od wszelkich ludzkich, na mocy którego serce za miłością tylko iść musi i idzie, a kótre kochać przestaje, to już tym samym najgłębszego wiarołomstwa się dopuszcza, choć często tak niewinnie, jak niewinnie gaśnie lampa, w której się olej wypalił."


Henryk Sienkiewicz

Pan Wołodyjowski
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt