Portal BookHunter został założony przez grupę ludzi, którzy postanowili nigdy nie pozwolić, by słowo czytane zaginęło wśród telewizyjnych, prasowych i internetowych śmieci. Korporacje medialne robią z nas idiotów, my upatrujemy w książkach wolności intelektualnej! Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie i epidemia czytania zostanie rozsiana przez BookHunter w całej Polsce!
Celem portalu jest promowanie drukowanego słowa, w którym upatrujemy nie tylko wolności intelektualnej, ale również rozwoju osobistego. Czytanie książki to czas spotkania nie tylko ze słowami autora, ale przede wszystkim z samym sobą. W konfrontacji ze słowem pisanym możemy sięgnąć w siebie, kształtować własną świadomość, światopogląd i system wierzeń. Właśnie tego potrzebujemy, aby nie stać się marionetką w rękach współczesnego świata, ale budować życie na własnych zasadach i korzystać ze swojego potencjału, aby pozostawić świat lepszym miejscem.
BookHunter daje możliwość wyszukiwania książek, autorów i wszelkich elementów baz danych za pomocą tagów, czyli słów kluczowych. Każdy użytkownik może dodać dowolną ilość tagów. Proponujemy także zaawansowane przeszukiwania literatury poprzez cykle wydawnicze, wydawnictwa, adaptacje i masę innych elementów. Stworzyliśmy również kącik własnej twórczości literackiej, gdzie użytkownicy chwalą się własną twórczością. Baza artykułów uporządkuje waszą wiedzę o literaturze.
Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.
Polski pisarz i publicysta, autor utworów sensacyjnych i fantastycznonaukowych. Jeden z założycieli miesięcznika Fantastyka – pierwszego tego typu czasopisma w całym bloku wschodnim. Od urodzenia mieszkał we Lwowie, tam uczęszczał do III gimnazjum im. Stefana Batorego, gdzie angażował się w życie kulturalne szkoły: organizował koło literackie i teatralne, założył gazetkę szkolną "Nurtem Skamandra".
W czasie okupacji Lwowa karmił wszy w Instytucie Badań nad Tyfusem Plamistym i Wirusami prof. Rudolfa Weigla. Po zdaniu matury studiował w Studiu Aktorskim Teatru Polskiego, także uczestniczył w konspiracyjnych wieczorach literackich. Gdy Lwów został zajęty przez ZSRR, współpracując z teatrem, zorganizował – pierwsze po wojnie – wystawienie Warszawianki Wyspiańskiego. Debiutował w "Żołnierzu Polskim".
Po ekspatriacji do Krakowa, gdzie przybywała wówczas matka po powstaniu warszawskim, w którym zginęli ojciec i brat, studiował anglistykę na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1945-46 pracował jako dyrektor programowy Polskiego Radia w Krakowie. W latach 1948-49 – praca w Głosie Anglii. Potem po odsunięciu od możliwości zarobkowania publikował pod licznymi pseudonimami m.in. w "Gazecie Krakowskiej" oraz Dzienniku Polskim. Po przeprowadzce do Warszawy w roku 1970 – w "Trybunie Ludu".
W książkach popularnonaukowych zajmował się historią i problematyką sztuki lekarskiej, techniką i jej losami; porusza aktualne zagadnienia stosunku człowieka do przyrody; sygnalizuje zagrożenia wynikające z niekontrolowanego rozwoju przemysłowego i nierozważnych ingerencji w sferę procesów biologicznych.
Założyciel i redaktor naczelny w 1956 tygodnika "Zdarzenia", 1982 miesięcznika Fantastyka, 1990 miesięcznika "Nie z tej ziemi". W roku 1990 odszedł ze stanowiska redaktora naczelnego "Fantastyki" (później: Nowej Fantastyki, lecz pozostał jej stałym felietonistą. Autor ponad 30 powieści i książek popularnonaukowych. Jako pisarz fantastycznonaukowy debiutował w 1958 powieścią Katastrofa na "Słońcu Antarktydy".
Pod koniec życia aktywnie wspierał i uczestniczył w działaniach Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich. Zmarł w wieku 75 lat na wakacjach w Zakopanem. Został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie.
...aby walczyć z wchłanianiem głupoty do naszych procesów myślowych, musimy nauczyć się czytać, żeby pobudzić naszą wyobraźnię, żeby doskonalić naszą własną świadomość, nasz własny system wierzeń.