Portal BookHunter został założony przez grupę ludzi, którzy postanowili nigdy nie pozwolić, by słowo czytane zaginęło wśród telewizyjnych, prasowych i internetowych śmieci. Korporacje medialne robią z nas idiotów, my upatrujemy w książkach wolności intelektualnej! Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie i epidemia czytania zostanie rozsiana przez BookHunter w całej Polsce!
Celem portalu jest promowanie drukowanego słowa, w którym upatrujemy nie tylko wolności intelektualnej, ale również rozwoju osobistego. Czytanie książki to czas spotkania nie tylko ze słowami autora, ale przede wszystkim z samym sobą. W konfrontacji ze słowem pisanym możemy sięgnąć w siebie, kształtować własną świadomość, światopogląd i system wierzeń. Właśnie tego potrzebujemy, aby nie stać się marionetką w rękach współczesnego świata, ale budować życie na własnych zasadach i korzystać ze swojego potencjału, aby pozostawić świat lepszym miejscem.
BookHunter daje możliwość wyszukiwania książek, autorów i wszelkich elementów baz danych za pomocą tagów, czyli słów kluczowych. Każdy użytkownik może dodać dowolną ilość tagów. Proponujemy także zaawansowane przeszukiwania literatury poprzez cykle wydawnicze, wydawnictwa, adaptacje i masę innych elementów. Stworzyliśmy również kącik własnej twórczości literackiej, gdzie użytkownicy chwalą się własną twórczością. Baza artykułów uporządkuje waszą wiedzę o literaturze.
Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.
Ignacy Krasicki urodził się 3 lutego 1735 roku w średnio zamożnej rodzinie szlacheckiej, w Dubiecku koło Sanoka. Lata wczesnego dzieciństwa spędził w domu ciotki, Anny Sapieżyny. W latach 1743-1750 uczęszczał do jezuickiego kolegium lwowskiego. W 1751 roku Ignacy Krasicki wyjechał do Warszawy, gdzie studiował w seminarium misjonarzy przy kościele Św. Krzyża. W 1759 roku udał się na dwuletnie studia do Rzymu. Po powrocie związał się ze stronnictwem saskim.
Od 1763 roku powołano Ignacego Krasickiego na sekretarza prymasa Łubieńskiego. Od tego czasu przebywał w najbliższym otoczeniu Stanisława Augusta Poniatowskiego. Gdy Stanisław August został wybrany na króla, Ignacy Krasicki związał się z grupą reformatorów skupionych przy królu. Poparcie Stanisława Augusta sprawiło, że w 1765 roku został prezydentem trybunału małopolskiego. Od 1766 roku był biskupem warmińskim. W tym samym czasie Ignacy Krasicki pisał artykuły do czasopisma "Monitor".
Po pierwszym rozbiorze Polski diecezja Ignacego Krasickiego znalazła się pod zaborem pruskim. Od tej pory Ignacy Krasicki rzadko bywał w Warszawie. Wiele czasu poświęcał pisaniu oraz urządzaniu rezydencji w Lidzbarku Warmińskim. Życie na wysokim poziomie sprawiło, że poeta popadł w długi, z którymi nie poradził sobie do końca życia.
Na lata 1775-1786 przypadł rozkwit twórczości Ignacego Krasickiego. Pisarz uprawiał wiele gatunków literackich. W 1795 roku mianowano go arcybiskupem gnieźnieńskim, przeniósł się do Skierniewic i Łowicza.
Ignacy Krasicki zmarł 14 marca 1801 roku w Berlinie.
Podpisy i źródła zdjęć: 1. Ignacy Krasicki - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Ignacy_Krasicki.PNG 2. Ignacy Krasicki - brak źródła 3. Ignacy Krasicki - brak źródła
...aby walczyć z wchłanianiem głupoty do naszych procesów myślowych, musimy nauczyć się czytać, żeby pobudzić naszą wyobraźnię, żeby doskonalić naszą własną świadomość, nasz własny system wierzeń.