Portal BookHunter został założony przez grupę ludzi, którzy postanowili nigdy nie pozwolić, by słowo czytane zaginęło wśród telewizyjnych, prasowych i internetowych śmieci. Korporacje medialne robią z nas idiotów, my upatrujemy w książkach wolności intelektualnej! Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie i epidemia czytania zostanie rozsiana przez BookHunter w całej Polsce!
Celem portalu jest promowanie drukowanego słowa, w którym upatrujemy nie tylko wolności intelektualnej, ale również rozwoju osobistego. Czytanie książki to czas spotkania nie tylko ze słowami autora, ale przede wszystkim z samym sobą. W konfrontacji ze słowem pisanym możemy sięgnąć w siebie, kształtować własną świadomość, światopogląd i system wierzeń. Właśnie tego potrzebujemy, aby nie stać się marionetką w rękach współczesnego świata, ale budować życie na własnych zasadach i korzystać ze swojego potencjału, aby pozostawić świat lepszym miejscem.
BookHunter daje możliwość wyszukiwania książek, autorów i wszelkich elementów baz danych za pomocą tagów, czyli słów kluczowych. Każdy użytkownik może dodać dowolną ilość tagów. Proponujemy także zaawansowane przeszukiwania literatury poprzez cykle wydawnicze, wydawnictwa, adaptacje i masę innych elementów. Stworzyliśmy również kącik własnej twórczości literackiej, gdzie użytkownicy chwalą się własną twórczością. Baza artykułów uporządkuje waszą wiedzę o literaturze.
Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.
Kazimierz Przerwa-Tetmajer - poeta, nowelista, powieściopisarz, pisarz dramatyczny. Urodził się 12 lutego 1865 roku w Ludźmierzu, w rodzinie ziemiańskiej o tradycjach literackich. Ojciec Kazimierza Przerwy-Tetmajera - Adolf był marszałkiem powiatu nowotarskiego, uczestnikiem powstania listopadowego. Po stracie majątku rodzina przeniosła się do Krakowa, gdzie matka Kazimierza Przerwy-Tetmajera prowadziła pensjonat.
Po ukończeniu gimnazjum Kazimierz Przerwa-Tetmajer rozpoczął studia na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował jako dziennikarz - współredagował "Kuriera Polskiego", pisał wiersze. Wyjechał do Warszawy, a potem do Heidelbergu, gdzie kontynuował studia. Po powrocie do kraju mieszkał w Krakowie i Zakopanem. Był świetnym taternikiem.
W czasie I wojny światowej związał się ideowo z Legionami, był organizatorem Komitetu Obrony Spiszu, Orawy i Podhala.
Po wojnie mieszkał w Warszawie. W 1921 roku został wybrany na prezesa Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy, w 1934 roku został mianowany honorowym członkiem Polskiej Akademii Literatury. W tym samym roku zorganizowano jubileusz 45-lecia twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
Pod koniec życia cierpiał na chorobę psychiczną, stracił wzrok. Dzięki prywatnej i społecznej pomocy przyznano mu dożywotnia rentę, mieszkanie i utrzymanie w Hotelu Europejskim w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej został usunięty z hotelu. Zmarł w osamotnieniu i zapomnieniu 18 stycznia 1940 roku. Pochowany został na Powązkach.
24160 książek nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 5840
2849 adaptacji nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 151
3799 autorów ze zdjęciami nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 201
Losowy cytat
"Ból po stracie jest jak kombinezon z cierni. Na początku nie wiemy, o co chodzi, miotamy się na wszystkie strony, sprawiając, że kolce rozrywają skórę i całe ciało spływa krwią. Składamy się jedynie z cierpienia. Potem uczymy się, że miotanie nie ma sensu. Trwamy w bezruchu, rany zaczynają się zasklepiać, a my powtarzamy sobie, że dojdziemy do siebie. W końcu trzeba się ruszyć i wtedy uświadamiamy sobie, że kombinezon zostanie z nami na zawsze, a nasza skóra jest pokryta różowymi, delikatnymi bliznami, gotowymi otworzyć się, boleć i krwawić przy najmniejszym ruchu. Nie da się w kombinezonie żyć tak jak przedtem. Nie da się w nim zapomnieć o bólu i żyć normalnie."
...aby walczyć z wchłanianiem głupoty do naszych procesów myślowych, musimy nauczyć się czytać, żeby pobudzić naszą wyobraźnię, żeby doskonalić naszą własną świadomość, nasz własny system wierzeń.