Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Joseph Murphy

Przeglądaj zdjęcia (1)

Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.

Wybierz zdjęcie:

Żródło zdjęcia:

Informacje

Narodowość:irlandzkaOdszedł w wieku: 83 lat

Data urodzenia:20 maja 1898
Miejsce urodzenia:Ballydehob, Irlandia
Data śmierci:16 grudnia 1981
Miejsce śmierci: Irlandia

Tagi (10)

Biografia (2)

Joseph Murphy urodził się 20 maja 1898 roku w małym mieście w hrabstwie Cork w Irlandii. Uczęszczał do szkoły publicznej, był celującym uczniem. Zachęcony sukcesami wstąpił do seminarium jezuickiego, by zostać księdzem.
Mając niespełna dwadzieścia lat, zaczął jednak kwestionować katolicką ortodoksyjność jezuitów i wystąpił z seminarium. Ponieważ swój cel upatrywał w poznawaniu nowych idei i zdobywaniu doświadczeń, co było niemożliwe w zdominowanej przez katolicyzm Irlandii, opuścił rodzinę , by udać się do Ameryki.
Przybył do ośrodka imigracyjnego na Ellis Island, mając w kieszeni zaledwie pięć dolarów. Najpierw wyruszył na poszukiwanie miejsca, gdzie mógłby zamieszkać. Poszczęściło mu się i znalazł pokój, który dzielił z pracującym w pobliskiej aptece farmaceutą.
Ponieważ zarówno w domu, jak i w szkole mówiono w języku gaelickim, jego znajomość angielskiego była znikoma, toteż, jak większość przybyszów z Irlandii, Murphy pracował jako robotnik zatrudniany na dniówki i zarabiał tyle, by zapłacić za mieszkanie i jedzenie.
Zaprzyjaźnił się ze współlokatorem i gdy w aptece, w której pracował jego przyjaciel, zwolniło się miejsce, Murphy`ego zatrudniono na stanowisku pomocnika farmaceuty. Natychmiast wstąpił na uczelnię, by studiować farmację, i zdobył pełne kwalifikacje farmaceuty. W końcu kupił aptekę i przez kilka następnych lat prowadził dobrze prosperujący interes.
Gdy Stany Zjednoczone przystąpiły do II wojny światowej, Murphy zaciągnął się do wojska i przydzielono go jako farmaceutę do jednostki medycznej. Służąc w wojsku, ponownie zainteresował się religią i wiele czytał na temat rozmaitych wyznań. Po zwolnieniu ze służby postanowił, że nie wróci do zawodu farmaceuty. Odbywał liczne podróże i studiował na kilku uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą.
Dzięki tym studiom zachwycił się rozmaitymi religiami azjatyckimi i aby je zgłębić, udał się do Indii. Studiował dzieła wielkich filozofów od starożytnych po współczesnych.
Jedną z osób, które wywarły ogromny wpływ na Murphy`ego, był doktor Thomas Troward, sędzia, filozof i lekarz. Sędzia Troward stał się mentorem Murphy`ego, który nie tylko uczył się od niego filozofii, teologii i prawa, ale również dzięki niemu zapoznał się z mistycyzmem, a szczególnie z masonerią. Murphy stał się aktywnym członkiem tej organizacji i z biegiem czasu osiągał coraz wyższe stopnie masońskie, aż do trzydziestego drugiego stopnia w rycie szkockim.

Powróciwszy do Stanów Zjednoczonych, postanowił zostać pastorem. Ponieważ jego koncepcja chrześcijaństwa nie była tradycyjna i stała w sprzeczności z większością wyznań chrześcijańskich, założył w Los Angeles własny kościół. Początkowo przyciągnął niewielu wiernych, ale wkrótce jego przesłanie głoszące optymizm i nadzieję pozyskało mu licznych zwolenników. Doktor Murphy był orędownikiem ruchu Nowej Myśli, który propagował włączenie podejścia metafizycznego, duchowego i pragmatycznego sposobu myślenia i stylu życia po to, by odkryć tajemnicę osiągania tego, czego naprawdę pragniemy. Staniemy się do tego zdolni tylko wtedy, gdy poznamy i zrozumiemy prawo, które w przeszłości Bóg zapisał w formie zagadek.


Źródło: "Potęga podświadomości", Warszawa 2013
dodane przez: Gość
edytuj biografię

Dr Joseph Murphy światowej sławy nauczyciel, mówca i autor ponad czterdziestu książek został uznany za "być może najbardziej popularnego spośród autorów Nowej Myśli" (Martin Larson, New Thought Religion, 1987). Zdobył wykształcenie w dziedzinie farmakologii, chemii i religioznawstwa. Z rzadko spotykaną kompetencją wypowiadał się na tematy wykraczające poza możliwości naukowego poznania. Trudne do zrozumienia zjawiska i prawidłowości właściwe dla "świata jasnowidzących" potrafił wyjaśniać za pomocą prostych, a zarazem precyzyjnych pojęć.


Źródło: okładka "Ukryta moc: twórcze wykorzystanie potęgi podświadomości. Myśli kształtują życie", Katowice 2008
dodane przez: AnMar
edytuj biografię

Joseph Murphy - dodaj biografię:

Biografia

Źródło

Książki biograficzne (0)

Ciekawostki (0)

Cykle literackie (0)

Nagrody (0)


Rok Zdjęcie Nagroda Uzasadnienie

Cytaty (10)

"Najlepszym momentem nawiązywania kontaktu z podświadomością i czerpania z jej mądrości jest ostatnia świadoma chwila tuż przed pogrążeniem się we śnie. Powodem tego jest to, że jesteś wtedy zrelaksowany, uspokojony i przygotowany na głęboki sen."

Dodane przez AnMar

"Modlitwa rozumiana jako prośba kierowana do Boga jest stratą czasu. Wszystkie rzeczy egzystują w Nieskończonym Umyśle jako idee, obrazy, archetypy czy wzory mentalne twojego umysłu i gdy utożsamisz się z tym czego szukasz, i będziesz to śmiało proklamował – otrzymasz odpowiedź. Gdy natomiast żebrzesz i prosisz, przyznajesz, że nie masz tego, czego pragniesz, a twoje poczucie braku przyciąga jeszcze więcej niepowodzeń i ograniczeń."

Dodane przez AnMar

"Możesz stać się tym, kim chcesz zostać!!!"

Dodane przez AnMar

"Przemiana zaczyna się wraz z medytacją, rozmyślaniem i przyswajaniem sobie elementów, które chcemy przeżyć i urzeczywistnić."

Dodane przez AnMar

"Musimy uwierzyć i przyjąć, że wszystko co sobie wyobrazimy i uznamy za prawdziwe, sprawdzi się; wszystkiego, czego życzymy innym, życzymy sobie. Emerson pisał: „Jesteśmy tym, o czym myślimy przez cały dzień”."

Dodane przez AnMar


Joseph Murphy - dodaj cytat

Cytat

Książka

Wybierz książkę z której pochodzi cytat. Jeżeli nie znasz tytułu książki, zostaw puste pole.
Jeśli książki nie ma na liście, oznacza to, że nie została jeszcze dodana.

Książki autora (4) \ Przeczytałeś 0% z wszystkich książek autora

RokTytułTwoja ocenaŚrednia ocena

2005

Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości. Pokonaj lęk i obawy. Księga 1

oceń

5.00

1980

Prawa umysłu. Myśli kształtują życie

oceń

6.00

1973

Ukryta moc: twórcze wykorzystanie potęgo podświadomości. Myśli kształtują życie

oceń

6.00

1962

Potęga podświadomości

oceń

7.50

Dyskusja (1) \ Czy masz coś do powiedzenia?

Autor Temat Odpowiedzi Data dodania

Dla kogo te ksiązki?

Witajcie, zastanawia mnie, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczone są dzieła autora. Komu byście je polecili?

0

2014-08-01


Podpisy i źródła zdjęć:
1. Joseph Murphy - https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Murphy_%28author%29

Joseph Murphy - dodaj temat do dyskusji

Temat


Treść


autor dodany przez DataHunter

Joseph Murphy - dodaj ciekawostkę

Ciekawostka

Twoja ocena autora
Narzędzia
Ostatnia wypowiedź w dyskusji
Bookhunter.pl pisze:

Witajcie, zastanawia mnie, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczone są dzieła autora. Komu byście je polecili?

Weź udział w dyskusji!
Odpisz lub dodaj temat

Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

Mirka - 2208 ptk.
magical_bookcase - 1629 ptk.
Mery - 846 ptk.
Ervisha - 628 ptk.
ambros - 510 ptk.

zobacz pełny ranking
Losowy cytat

"Wszyscy zgodzili się, że warto zaryzykować. Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna i wiatr mógł wiać w ten sposób jeszcze przez wiele dni. Skalna ścieżka oddzielała strome zbocze od porośniętej jodłami doliny. Słońce skryło się za jednym ze szczytów, a górski pejzaż zrobił się mroczny i niebezpieczny. Wiatr gwizdał ostrzegawczo między poszarpanymi skałami, a oni mozolnie kierowali się w stronę bagien. Nagle usłyszeli czyjś głos, dobiegający z oddali.
- I co ja teraz zrobię? Co ja zrobię?! Ach, ta okropna pogoda!
- Skądś znam ten głos – stwierdził Leon.
Przeszli jeszcze kawałek i dostrzegli w oddali znaną im już sylwetkę Profesora.
- Panie Profesorze! – krzyknął Tymek! – To my, Tumisie leśne."


Dawid Głodek

Tumisie O misiach wędrujących Tu i tam
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2020 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt