Portal BookHunter został założony przez grupę ludzi, którzy postanowili nigdy nie pozwolić, by słowo czytane zaginęło wśród telewizyjnych, prasowych i internetowych śmieci. Korporacje medialne robią z nas idiotów, my upatrujemy w książkach wolności intelektualnej! Mamy nadzieję, że podzielacie nasze zdanie i epidemia czytania zostanie rozsiana przez BookHunter w całej Polsce!
Celem portalu jest promowanie drukowanego słowa, w którym upatrujemy nie tylko wolności intelektualnej, ale również rozwoju osobistego. Czytanie książki to czas spotkania nie tylko ze słowami autora, ale przede wszystkim z samym sobą. W konfrontacji ze słowem pisanym możemy sięgnąć w siebie, kształtować własną świadomość, światopogląd i system wierzeń. Właśnie tego potrzebujemy, aby nie stać się marionetką w rękach współczesnego świata, ale budować życie na własnych zasadach i korzystać ze swojego potencjału, aby pozostawić świat lepszym miejscem.
BookHunter daje możliwość wyszukiwania książek, autorów i wszelkich elementów baz danych za pomocą tagów, czyli słów kluczowych. Każdy użytkownik może dodać dowolną ilość tagów. Proponujemy także zaawansowane przeszukiwania literatury poprzez cykle wydawnicze, wydawnictwa, adaptacje i masę innych elementów. Stworzyliśmy również kącik własnej twórczości literackiej, gdzie użytkownicy chwalą się własną twórczością. Baza artykułów uporządkuje waszą wiedzę o literaturze.
Dodaj zdjęcie - pamiętaj aby nie naruszać praw autorskich! Upewnij się, że zdjcie może być rozpowszechniane. Podaj źródło zdjęcia. Dodając zdjęcie akceptujesz regulamin.
Pisarz polityczny, koniuszy wielki koronny, historyk, bibliofil i kolekcjoner.
Kształcił się w kolegium jezuickim. Po kampanii tureckiej, w roku 1691, odbył podróż do Francji, Belgii i Holandii.
Był lwowskim posłem na sejm konwokacyjny w 1696 roku. W roku 1697 August II wysłał go do Wiednia, Wenecji i Rzymu z zawiadomieniem o swej elekcji, poselstwo swe odbył w roku 1698.
W roku 1700 brał udział w poselstwie Rafała Leszczyńskiego do Turcji. Później, w 1703, został łowczym wielkim koronnym, a w 1704 koniuszym koronnym. W okresie walk o tron pomiędzy Augustem II a Leszczyńskim został stronnikiem Leszczyńskiego. Po bitwie pod Połtawą (1709) stał się lojalnym zwolennikiem Augusta II.
Był członkiem konfederacji tarnogrodzkiej i jej delegatem do Rzymu.
22979 książek nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 7021
2811 adaptacji nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 189
3656 autorów ze zdjęciami nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 344
Losowy cytat
"Pielęgniarkom rzeczywiście nie brakuje okazji do obserwacji i jeśli tylko są inteligentne, to warto ich słuchać. Z jakże różnymi ludźmi mają do czynienia! Na pewno stykają się nie tylko z próżnością i kaprysami, ale czasem widzą coś naprawdę interesującego czy wzruszającego. Widują zapewne przykłady płomiennego, bezinteresownego, pełnego wyrzeczeń oddania, heroizmu, męstwa, cierpliwości i rezygnacji, a także prób i poświęceń, które nas najbardziej uszlachetniają. W pokoju człowieka chorego można się nauczyć więcej niż z opasłych tomów. [...]"
...aby walczyć z wchłanianiem głupoty do naszych procesów myślowych, musimy nauczyć się czytać, żeby pobudzić naszą wyobraźnię, żeby doskonalić naszą własną świadomość, nasz własny system wierzeń.