Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła?

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Zapomniałeś/aś hasła? Podaj swój adres e-mail.
Otrzymasz link, dzięki któremu zresetujesz hasło.

Error message here!

Powrót do logowania

Close

Co się stało z Mikołajem? - wyniki konkursu


Konkurs literacki BookHunter.pl Co sie stalo z mikolajemWyniki konkursu "Co się stało z Mikołajem?"

Nadszedł czas, aby krakowska część zespołu BookHunter.pl wyłoniła laureatów konkursu "Co się stało z Mikołajem". Przyznajemy bezsprzecznie, że poziom prac był wysoki i nie było nam łatwo wyłonić zwycięskie prace. 

 

Gratukujemy wszytkim uczestnikom!

Bo każda osoba, która napisała pracę jest zwycięzcą. Napisanie opowiadania nie tylko pobudziło nieużywane na co dzień obszary mózgu, dało okazję do samorozwoju, ale pobudziło waszą wyobraźnię, i zyskaliście nowe literackie doświadczenia. Oby tak dalej! Wszytkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

Laureaci konkursu

Przypominamy, że chcieliśmy nagrodzić trzy najlepsze zakończenia poniższego opowiadania:

Był mroźny, zimowy wieczór, padał śnieg. W oddali, prócz spadającego z nieba białego puchu, można było dostrzec intensywnie czerwone dachówki małych domków, przypominających pudełka od zapałek. W jednym z tych domków, w przytulnym salonie, przy rozpalonym kominku siedział elf Rudolf Czerwononosy, zwany przez przyjaciół Rufi.

W pewnym momencie z hukiem otwarły się drzwi, wpuszczając do środka zimne powietrze, które spowodowało, że Rufim wstrząsnęły dreszcze. Może spowodowały to także wstrząsające wieści, które przyniósł, wpadając jak zwykle bez pukania, Efi - rezolutny elf z zespołu ds. badania użyteczności wyrobów bożonarodzeniowych.

Widać było, że jest zdenerwowany. Zdyszany, łamiącym się głosem oznajmił:

- Koniec świata! Święty Mikołaj zaginął!... Pozostały po nim tylko czerwone portki i... niedopite gorące kakao...

Rufi spojrzał na niego z niedowierzaniem:

- Efi, uspokój się- powiedział kojąco, choć sam poczuł, jak ogarnia go panika - Mikołaj wie jak ważnym wydarzeniem jest Gwiazdka i nie oddaliłby się tak po prostu ze swojego posterunku. Tym bardziej, że nie dopił kakao.

Co jak co, ale sprawa wyglądała niepokojąco. Rufi czym prędzej założył futrzany płaszcz i udał się z Efim w miejsce, gdzie znaleźli wyżej wspomniane czerwone portki. Leżały na ziemi, stopniowo pokrywała je coraz grubsza warstwa śniegu. Rufi nachylił się nad nimi, a jego nos zaczął robić się coraz większy i coraz bardziej czerwony, niemal tak czerwony jak nieszczęsne portki. Przypominał swoim wyglądem pomidora....

- Spójrz – wykrztusił nagle. - Patrz, Efi, tutaj są ślady...

Przyjrzeli się im i okazało się, że prowadzą w stronę Nikklowego lasu. Poszli prędko ich tropem i po chwili na skraju, wśród pierwszych drzew znaleźli, równie czerwony jak portki, płaszcz Mikołaja, który także był przyprószony białym puchem.

- Przecież on zamarznie... - zmartwił się Efi.

Rufi tylko pokręcił głową z niedowierzaniem i niemal w tym samym momencie wskazał na samotny krzak, z którego smętnie wisiała czerwona czapka Mikołaja…

Tak więc laureatami konkusu zostały (zupełnie przypadkowo) osoby o imionach zaczynających się na pierwszą literę alfabetu:

1 miejsceAgnieszka Kunicka (przeczytaj dokończenie opowiadania Agnieszki)

2 miejsce - Aleksander Wolniak (przeczytaj dokończenie opowiadania Aleksandra)

3 miejsce - Aneta Dzięcioł (przeczytaj dokończenie opowiadania Anety)

 


Wszytkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy. Z laureatami konkursu skontaktujemy się osobiście. Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku, oraz odwiedzania naszej strony. Już niedługo nowe konkursy, jesteśmy otwarci na propozycje, jeśli ktoś ma pomysł zapraszamy do kontaktu z nami.

 


Czy masz coś do dodania, chcesz o coś zapytać?
Komentarze (0)


(zabezpieczenie przed botami)

/1000 wykorzystanych znaków


Ostatnie patronaty
Popularne Tagi

Najaktywniejsi użytkownicy w tym miesiącu:

rogue-666 - 3341 ptk.
dona - 1014 ptk.
Barbara894 - 392 ptk.
Impuls - 298 ptk.
caryo - 222 ptk.

zobacz pełny ranking

22118 książek
nasz cel: 30 000, do dodania pozostało 7882

2800 adaptacji
nasz cel: 3 000, do dodania pozostało 200

3535 autorów ze zdjęciami
nasz cel: 4 000, do dodania pozostało 465

Losowy cytat

"To było jak czarna dziura, kiedy patrzyłam na obraz jak by mnie wciągał, czułam w nim taki niepokój, a jednocześnie głód i pragnienie, pożądanie i strach. Kolory i linie jakby walczyły ze sobą, a nie komponowały się w konkretny wizerunek, a i tak wiedziałam, że to Maks. Nie jego portret broń Boże, ale jakby wizja jego duszy, bez wymiaru, czasu, kształtu i … i zmysłów. Sama energia i ekspresja emocji, ale bez zmysłowego odczucia. Patrząc na obraz, tak go odczuwałam i jednocześnie myślałam, że bredzę, albo wariuję. Przerażona zwinęłam obraz, zastanawiając się, co mnie naszło i na serio obleciał mnie strach, że wariuję."


J.M. Wajdenfeld

„Moc pragnienia” Tom I cyklu „Poza granicą zmysłów”
BookHunter.pl
O nas
Nasze logo
Punktacja
Do pobrania
Kontakt
Przyłącz się!
Zespół
Kogo szukamy?
Partnerzy
Wspólne cele
Dla wydawnictw
Współpraca
recenzencka

Patronat medialny
o BookHunter
Copyright © 2015 - 2017 by BookHunter.pl
O nas | Zbieraj punkty | Zespół | Regulamin | Kontakt