top of page
  • Zdjęcie autoraErvi

"A Kuku Król" Stower Adam | wydawnictwo Dwukropek


  Kuku król
Wydawca: Dwukropek
Autor: Adam Stower
Ilustrator: Adam Stower
Tłumacz: Magdalena Korobkiewicz
Ilość stron: 176
Wiek: 8+
Sugerowana cena detaliczna: 29,99Indeks: 891538
EAN: 9788381413268


Głównym bohaterem jest nieporadny, drobny i zamknięty w sobie chłopiec Benek Tyczka, czyli Fasolak. Chłopiec każdego dnia w szkole musi zmagać się z gankiem Mundka Draba. Podczas jeden z ucieczek prze szajką Benek wpada do dziury - podążając znajdującym się wewnątrz tunelem, dociera do lasu a tam poznaje tytułowego Kuku Króla z którym się zaprzyjaźnia.


Fabuła jak i język opowieści są proste jednak nie infantylne a dostosowany do młodszego czytelnika, bez poczucia traktowania go jak "idioty". Historia bardzo przyjemna - lekka, zabawna, pełna zwrotów akcji i dość ciekawa. Taka niewymagająca i miła a jednocześnie nietuzinkowa, zbudowana na zasadzie wyraźnych kontrastów. Bohaterowie mimo iż niezbyt rozbudowani nie są banalni - niektórzy sympatyczni jak tytułowy Król, który na każdym kroku zaskakuje, czy Benek. Jedynie zły Mundek - szef szkolnego gangu wzbudza niechęć.


Jak wspomniałam tutaj kontrasty zostały wyraźnie podkreślone, jednak to nie wada - najmłodsi od razu będą wiedzieli z kim i czym mają do czynienia i lepiej rozumieją tekst. To charakterystyczna cecha wielu książek kierowanych do młodszego odbiorcy np. Koszmarny Karolek.. I nie jest nudno. Nie. Jest ciekawie... nie brakuje przeróżnych atrakcji, gonitw, pułapek, szkolnych niebezpieczeństw, przyjaźni, czy też barwnych choć krótkich opisów a także ciekawych bohaterów oraz przygód. Wyraźnie widać, że to książka dla dzieci, której fabuła ma bawić.


Nie brakuje także lekcji przyjaźni, odwagi, codziennych problemów i zmaganiu się z nimi. O strachu, zaletach, wadach, rodzinie o tym jak postępujemy, jak poradzić sobie z problemem i kogoś przy tym nie skrzywdzić... niewykluczone, że coś jeszcze. Ciekawe co wy dostrzeżecie.


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page