top of page
  • Mary Bycowsky

„Ania z Avonlea” Lucy Maud Montgomery


Tytuł: Ania z Avonlea
Autor: Lucy Maud Montgomery
Data wydania: 2022-06-15
Liczba stron: 416
Wydawca: MG
ISBN: 9788377798201


„Ania z Avonlea” to kontynuacja przygód sympatycznej, rudowłosej dziewczynki. Kolejny tom rozpoczyna się w momencie, gdy Ania ma już lat szesnaście i pół i właśnie rozpoczyna pracę w miejscowej szkole, po etapie kształcenia się w seminarium.

Jej przyjaciele objęli naukowe placówki w sąsiednich miejscowościach, zaś samo Avonlea zmieniło się głównie za sprawą pojawienia się nowych mieszkańców - czytelnicy będą więc mieli okazję zapoznać się z nowymi bohaterami, choć nie zabraknie i postaci znanych z poprzedniego tomu, w tym przeuroczej plotkary - pani Linde.

To kolejna książka Lucy Maud Montgomery wydana w serii ilustrowanej. Również tym razem znajdziemy ryciny wspomnianych w tekście roślin oraz obrazki przedstawiające wydarzenia z powieści i mam wrażenie, że w tej części jest ich więcej. Są czarno-białe i klimatyczne.

Ania nie straciła wiele ze swojego romantycznego usposobienia, została też działaczką na rzecz tak bliskiej swemu sercu miejscowości - Avonlea.

Kto pokochał to dziewczę literacką miłością z pewnością z radością sięgnie po kolejne jej losy. Nieprzekonanym polecam, jednak warto rozpocząć tę podróż od pierwszego tomu, aby cieszyć się w pełni znajomością barwnych bohaterów i losów sieroty, której Maryla z Mateuszem ofiarowali dom i miłość.

Dodam, że obie książki wydane do tej pory przez MG są w spójnej szacie graficznej i znakomicie prezentują się razem na półce. Jest to jedno z ładniejszych wydań Ani, jakie widziałam. Zadowoli więc także tak zwane „okładkowe sroki”, dla których wygląd publikacji ma duże znaczenie.

Jeśli więc nie wiecie jeszcze, gdzie spędzić resztę lata, polecam książkowe Avonlea. Nie będziecie rozczarowani.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page