top of page
  • malekz8

"Autostradą w ciemność" Sebastian Artymiuk

Data wydania: 2023-03-10

Data 1. wyd. pol.: 2023-03-10

Liczba stron: 320

Język: polski

Wydawnictwo: Novae Res

ISBN: 9788383134406„Autostradą w ciemność” Sebastiana Artymiuka, to zbór opowiadań, z których każde przybliża inną historię. Ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla tych, którzy lubią analizować na bieżąco, i mogą po przeczytaniu jednej historii zając się swoimi przyziemnymi sprawami. Zbiory opowiadań są interesujące pod tym względem, że dzięki nim w jeszcze większym stopniu można poznać pióro danego twórcy.


Opowiadania Artymiuka, są mniej więcej tej samej długości, tematyka pozostaje wierna kryminalistyce, z różną dozą emocjonalnego dreszczyku grozy. Z tego względu ta lektura idealnie przypadnie do gustu osobom, które będą miały chęć na tego typu lekturę.Czym jest śmierć? Końcem udręki? Tragicznym zaskoczeniem? Poetyckim, przepełnionym wiarą przejściem na drugą stronę? Szokiem? Niespodziewanym gościem? Ostatnią szansą na pożegnanie, wcześniej nieplanowane?.


Możliwość zapoznania się ze zbiorem opowiadań to idealna okazja do tego, by szybko zapoznawać się z poszczególnymi historiami. ,,Autostradą w ciemność" Sebastiana Artymiuka jest lekko napisana, dzięki czemu z całym zbiorem można się zapoznać nadzwyczaj sprawnie.


Z racji, że każde z opowiadań jest inne, nie będę przybliżać więc fabuły. Podobały mi się różne pomysły, inne podejście do tematu, nieszablonowi bohaterowie, którzy jednak w jakiś sposób przypominali nas samych. Autor na ich przykładzie pokazał, że śmierć czeka na każdym kroku i nigdy nie możemy przewidzieć naszego ostatniego dnia co ciągnie za sobą pewien pisany między wierszami morał - warto korzystać z życia i czerpać radość z obecnej chwili.


"Autostradą w ciemność" to dobry wybór. Myślę, że fani gatunku będą zadowoleni a ci, którzy wciąż z daleka trzymają się od antologii może docenią krótką formę, ponieważ autor przy każdym opowiadaniu stanął na wysokości zadania. Życzę dalszych sukcesów i rozwoju w sferze literackiej.


Wydawnictwu Novae Res dziękuję, za możliwość przeczytania i zrecenzowania.

Moja ocena: 6,5/10

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page