top of page
  • Natalia eS

Balsam dla duszy miłośnika kotówTytuł:

Balsam dla duszy miłośnika

kotów

Autor:Zbiorowy

Data wydania:2020-10

Liczba stron:427

Wydawca:Rebis

ISBN:978-83-8188-174-6


Angielski tytuł to "Chicken soup for the soul", i trochę tak jest, ta pozycja jest niczym rosołek na schorowane ciało, obolałe serce i smutną duszę. Przed Państwem prawdziwy balsam i choć skierowany do miłośników kotów - każdy miłośnik zwierząt mile spędzi czas i ukoi serduszko.


"Balsam dla duszy miłośnika kotów" to jeden z serii "balsamów", poza kotami mamy jeszcze konie, ale też serie dla duszy przyszłej mamy, nastolatka, w żałobie, podróżnika czy nawet książkę kucharską! Nie są to powieści czy książki przygodowe a całe mnóstwo wspomnień, opowiadań różnych osób o swoich relacjach z kotami. Historie, gdy kot towarzyszył bohaterom przez całe dzieciństwo czy takie, gdzie koty pojawiały nie w dorosłym statecznym życiu.


Ponieważ historii jest całe mnóstwo są krótkie, dobrze napisane a czytanie sprawia przyjemność balsam można pochłonąć naraz albo sobie dawkować kocie historie na smutne i długie listopadowe wieczory. Niektóre wprawiają nostalgię, a inne rozbawią do łez!


"Balsam dla duszy miłośnika kotów" zdecydowanie daje wytchnienie i odrobinę zapomnienia od rodzinnych problemów i trosk. Jest to bardzo miła pozycja, która nastraja pozytywnie i daje siłę. Książka ta okraszona jest pięknymi cytatami odnoszącymi nie tylko do kotów, ale i ich usposobienia.

"W dawnych czasach kotom oddawano cześć. Nie zapomniały tego"

Autor nieznany


Nie myśl czytelniku drogi, że balsam to same ckliwe historyjki dla starszych niezamężnych pań! co to to nie! Autorzy historie pogrupowali w tematyczne rozdziały i tak mamy między innymi rozdział O MIŁOŚCI, MRUCZKUM MEDYKUM, KOTY- NAUCZYCIELE, RATUNKU. Na końcu "Balsam dla duszy miłośnika kotów" znajduje się przedstawienie autorów, a jest ich aż pięcioro!


Poza miłym spędzeniem czasu i chwilą zapomnienia, "Balsam dla duszy miłośnika kotów" uczy kocich zachowań i obyczajów. Pokazuje że chociaż koty są kochane i stworzone to głaskania, tarmoszenia i pieszczenia, to mimo wszystko są to indywidualne istoty. Mają swój charakter, są terytorialne, nic nie dzieje nie bez ich chęci i zgody. To nie tylko małe puchate kulki do kochania, ale puchate kluski kulki, które potrafią prezentować szeroką gamę zachowań i humorów.


"Balsam dla duszy miłośnika kotów" jest świetną pozycją jako prezent nie tylko świąteczny, urodzinowy, a może być na pocieszenie. Świetnie się sprawdzi dla dzieci, które chciały by mieć kotka ,( a rodzice chcą nie upewnić czy to dobry pomysł) bo wszystkie kotki jakie dzieci znają to te z kreskówek.


Serdecznie polecam dla małych i dużych!


P.S Pamiętajcie to nie człowiek wybiera kota, to kot wybiera człowieka!

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page