top of page
 • Zdjęcie autoraErvi

"Biblioteka. Śledztwa Emily Lime” Dave Shelton


Tytuł: Biblioteka Emily Lime 
Autor: Shelton Dave 
Tłumaczenie: Kłosiewicz Anna 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwukropek 
Język wydania: polski 
Język oryginału: angielski 
Liczba stron: 356 
Numer wydania: I 
 Data premiery: 2020-09-30 
Indeks: 35799122

Kolejna książka od Dwukropka zapowiada przygodę w ekskluzywnej szkole i.. bibliotece. Daphne za sprawą pewnego incydentu wyjeżdża do szkoły z internatem im. Świętej Rity, gdzie oprócz ma zostać również asystentką biblioteczną. Na miejscu okazuje się, że wszystko wygląda inaczej sobie wyobrażała: na szkolnej stołówce fetor, w podłodze są dziury po kulach, a co najgorsze – w bibliotece nie pracuje żaden bibliotekarz tylko młoda dziewczyna. Do tego trzeba dołożyć serię przestępstw w napad na pobliski bank, włamanie do szkoły oraz fakt, że sprawca jest cały czas na wolności. Sprawa przedstawia się naprawdę kiepsko Czy Emily poradzi sobie ze znalezieniem przestępcy?


Akcja książki rozgrywa się w odległych czasach jej fabuła rozkręca się powoli przy czym przebiega w umiarkowanym tempie. Bohaterowie są różni, każdy z nich wyróżnia się innymi cechami zupełnie odmiennymi od pozostałych. Dafne to zadziorna nastolatka, Emily ciekawa i kochająca książki pomocnica bibliotekarza, jedyny chłopiec w placówce George tajemniczy osobnik, uczennice szkoły zadziorne panny a nauczyciele są dość specyficzni. Mimo iż są postacie są barwne nie wiemy o nich wiele, możliwe ze dlatego iż to pierwszy tom z serii.


Wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kilku dni. Mimo iż akcja jest powolna, nie można mówić o nudzie, czy monotonni. Nie brakuje tutaj przestępstw, śledztwa, nieco większych emocji i brawury. Kiedy bohaterowie wkraczają na drogę śledztwa, nie zamierzają spocząć póki nie rozwiążą zagadki i nie trafią na ślady sprawcy. Intryga, ciekawość... kierowani marzeniami, pasją i determinacją, powoli podążają ku poznaniu prawdzie.


Jednak czy ich determinacja i odwaga wystarczą?


Oczywiście odpowiedź w książce. Mimo iż nie brakuje tutaj akcji, nie ma co liczyć na kryminał mrożący krew w żyłach. Sama powieść to taka mieszanka przygody, kryminału, absurdu ale też nie zabraknie przesłania jak ten o sile przyjaźni, Jednak przede wszystkim to książka dla dzieci, która nie ma na celu pouczać a dobrze bawić - stanowić przygodę i czystą rozrywkę. Ma pewne niedociągnięcia, jednak to przede wszystkim dzieciom ma się podobać... wydaje mi się, że to przede wszystkim dzieciom ona się spodoba - możliwe, że dorosłym również jednak tym co nie wymagają, potrafią przymknąć oko na pewne niedociągnięcia i dobrze się bawić. Tak po prostu. Ta książka ma być czystą rozrywką i w wielu przypadkach tak też się stanie. Jak najbardziej zachęcam do sięgnięcia po nią - to moze być fanatyczna przygoda


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page