top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Bitmaks i Spółka - "Superprosiak" Copons & Fortuny

Tytuł: Superprosiak
Tytuł oryginału: Supercerdo
Cykl: Bitmaks i Spółka
Autorzy: Copons&Fortuny
Data wydania: 15 września 2021
Liczba stron: 72
Wydawca: Wydawnictwo Debit
ISBN: 9788380574564Superprosiak to drugi tom cyklu komiksowego o Bitmaksie i spółce, czyli mieszkańcach Niebieskiego Lasu. O pierwszym z nich możecie przeczytać tutaj (klik).


Historię tym razem poznajmy z perspektywy Bitmaksa. Gdy on pomagał w lesie i zajmował się gromadką dzieci, Superprosiak po raz kolejny postanowił sprawdzić swoje supermoce i zrobił krzywdę maluchom. Miarka się przebrała, a mieszkańcy lasu zaczęli mieć dość jego wybryków. Wtedy do gry wkroczył Alf, wręczając prosiakowi kostium superbohatera, który wyzwolił w nim nieziemskie moce. Doszło do bitwy, a nasz różowy bohater zaczął zagrażać samemu sobie.


Ten tom porusza ważną kwestię, budowania swojego wewnętrznego poczucia wartości. Superprosiak tak bardzo chciał zostać bohaterem, że nie dostrzegał swojej wartości, próbował ją budować na czynach istniejących jedynie w jego wyobraźni, w prawdziwym świecie nie był do nich zdolny. Dzięki przyjaciołom dostrzegł swoją prawdziwą moc i niezwykłą wartość.


Ze względu na bardzo interesujące i zajmujące ilustracje oraz na duże, drukowane litery i niewielką ilość tekstu na stronie, książeczka nada się idealnie do samodzielnego czytania.


Poznawanie przygód bohaterów z Niebieskiego Lasu sprawia niezwykłą radość mi i mojemu dziecku. Z pewnością sięgniemy po kolejne tomy i cieszy mnie niezmiernie, że Wydawnictwo Debit zaplanowało już wydanie pięciu z nich.-----------------------

Monika Ryk

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page