top of page
  • malekz8

"Cud babiego lata" Marlena Ledzianowska

Data wydania: 2022-06-13

Data 1. wyd. pol.: 2022-06-13

Liczba stron: 286

Język: polski

Wydawnictwo: Novae Res

ISBN: 9788382197297
„Cud babiego lata” to w zasadzie krótka historia małżeństwa, które po wzajemnych zdradach stara się odbudować na nowo, postawione dawno temu fundamenty wspólnego życia.


Główna bohaterka Julia NIepołomska pojawia się jako pierwsza postać, która już na samym początku sięga po ponurą prozę życia. Okazuje się, że przez ostanie dwa lata była zdradzana przez swojego męża Marka. Jednak zapomniała, że ona sama również dopuściła się zdrady i to jako pierwsza.

Zaistniała sytuacja skłania oboje do podjęcia psychoterapii, by z pomocą specjalisty zażegnać kryzys małżeński i zawalczyć o to co przysięgali sobie oboje przed ołtarzem. Jednak czy uda im się osiągnąc zamierzony cel?


„ Cud babiego lata ” to opowieść o walce. Walce o miłość, małżeństwo, ale również walce z własnymi demonami, które nieprzepracowane w dzieciństwie, odbijają się echem w dorosłym życiu. I tak Marek przez wszystkie w zasadzie strony książki zmaga się z depresją, którą tłumaczy swoje ciągłe zachowania. W pewnym momencie, dla mnie jako czytelnika było to dość nużące, bo przecież ile można czytać jak dorosły chłop boi się swojej zmarłej matki, czy ciągle pogrążony jest w swoim smutku, nie umie poradzić sobie z emocjami. Całości nie ułatwia fakt, że Julia i Marek od lat mieszkają osobno, gdyż żadne z nich nie chce się przeprowadzić. Obydwoje podejmują jednak terapię, by ratować związek.


Książka napisana przez Marlenę Ledzianowską nie jest lekturą lekką i przyjemną. Momentami miałam wrażenie, że emocje towarzyszące bohaterom są powtarzane w kółko. Czyta się ją dość szybko, jednak wzbudza w czytelniku wiele sprzecznych emocji. Bo z jednej strony, kiedy myślisz, że rozumiesz bohaterów i to co się z nimi dzieje, to z drugiej masz wrażenie, że cały czas stoją w miejscu, a cała historia powtarza się w kółko.

Mimo tego, zdecydowanie jest to opowieść, która niesie ze sobą ogromne przesłanie, które mówi, że podstawą każdego związku jest rozmowa, nie ważne czy jest ona przyjemna dla obu stron, czy tylko z korzyścią dla jednej, jednak zdecydowanie stanowi clou udanych relacji między dwojgiem ludzi.Wydawnictwu Novae Res dziękuję za możliwość przeczytania.

Moja ocena 6/10

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page