top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Dlaczego mnie zabiłaś? -Andrzej Marek Grabowski

UWAGA!


Dzisiaj ostatni dzień trwa rozdanie z książką z autografem autora na naszym Instagramie.

Rozdanie znajdziecie tutaj:

https://www.instagram.com/p/CixF5_msmUa/?igshid=YmMyMTA2M2Y=Andrzej Marek Grabowski to znany scenarzysta telewizyjnych programów dla dzieci. Urodzonym w latach 80. czy 90. od razu skojarzy się z Ciuchcią, czyli przygodami Kulfona i Moniki, czy Panem Tik Takiemu, gdzie występował również jako prowadzący. W jego dorobku znajduje się również kilka książek kierowanych do najmłodszych. Dlaczego mnie zabiłaś? to pierwsza stworzona przez pana Grabowskiego pozycja kierowana do dorosłego czytelnika.


Marcela znajduje się w dość ciekawym momencie swojego życia, mocno zagmatwanym, czeka na nowe. Właśnie się rozwodzi, tęskni za dzieckiem, które niegdyś utraciła, a do tego przyjaciółka lesbijka nieustannie robi jej aluzje chociaż wie, że ta jest w stu procentach hetero. Nagle, gdy wraca po spotkaniu z nią do domu jej życie życie nagle i niespodziewanie zostaje przerwane, a Marcela postanawia się dowiedzieć kto do tego doprowadził.


Przeczytałam sporo komedii kryminalnych (powieść pana Grabowskiego właśnie do tej kategorii się zalicza), ale jeszcze żadnej z tak oryginalnym wątkiem, gdzie dusza szuka swojego mordercy. Początkowo myślałam, że powieść zakrojono na tanie chwyty, zraziła mnie do dalszej lektury bardzo nachalna przyjaciółka Marceli. Szybko jednak opowieść weszła na inne tory, a ja nie mogłam oderwać się od lektury.


Książka przede wszystkim broni się kreacją bohaterów, ci często są bardzo śmieszni, nieco przerysowani, jak to w komediach kryminalnych bywa, ale każdy z nich posiada swoisty wdzięki swego rodzaju pazur.


Dlaczego mnie zabiłaś? czyta się szybko i z wielkim zaciekawieniem. Akcja płynie wartko, a towarzyszą jej zgrabnie napisane dialogi. Historia jest zabawna, ale wpleciono w nią też tematy poważniejsze i wzruszające. Śmierć przedstawiona została z dystansem i lekkością.

Świetnie bawiłam się podczas lektury tej powieści i myślę, że nie zawiedzie ona żadnego wielbiciela komedii kryminalnych. Polecam.42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page