top of page
  • mkcelinska

Droga w blasku księżyca - Alicja Bartosz


Wydawnictwo: Novae Res
literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 2022-04-15
Liczba stron: 320
ISBN: 9788382197358

Mówią, że miłość jest ślepa. Ale niekiedy zaślepia jej brak.
Nina wiedzie idealne życie, niemal tak samo idealne jak ona sama: pewna siebie, przebojowa, błyskotliwa. Ciężko pracowała na to, by spełnić swoje marzenie o wielkiej karierze w korporacji. Opłaciło się – przed nią bardzo ważny zawodowy projekt i szansa na awans. Nic nie zapowiada trudnych wydarzeń, które wkrótce zburzą jej poukładany świat. Wplątana w relację z niewłaściwym mężczyzną, która zakończy się w tragiczny sposób, będzie musiała zweryfikować wszystkie swoje dotychczasowe osiągnięcia i plany.Nina jest kobietą sukcesu – pracuje w dużej firmie kosmetycznej jako dyrektor działu marketingu. Wydaje się, że jest zadowolona z miejsca, w którym jest – odniosła sukces, o którym zawsze marzyła i do którego dążyła ciężką pracą. Przed Niną także kolejne możliwości awansu, więc można powiedzieć, że kariera dopiero nabiera rozpędu. Mieszkanie w pięknej części Warszawy, satysfakcja z pracy. Czego więc w życiu brakuje Ninie?


Czytając książkę myślałam, że będzie to spokojna powieść, ale już po kilkunastu stronach wiedziałam, że akcja ruszy z kopyta będzie się działo. Choć bohaterka pędzi sprintem przez kolejne szczeble kariery, to w życiu prywatnym nie do końca wszystko się jej układa. Z czasem pojawia się depresja i załamanie nerwowe, a wtedy Nina będzie musiała powiedzieć „stop” i skupić się na sobie, a nie kolejnym e-mailu do wysłania.


Podobało mi się, że autorka w swojej powieści pokazuje Czytelnikom, że życie to nie tylko wzloty, ale też upadki, ale ciężką pracą możemy sprawić, że porażki przekujemy w sukces. Pokazane są też realne emocje, jesteśmy w nich razem z bohaterką, choć nie każde jej wybory będą nam się podobały. Myślę, że ta lektura to także moment oddechu na zastanowienie się, czy biegniemy w dobrą stronę w swoim życiu.


Moja ocena: 9/10

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page