top of page
  • mkcelinska

Dziedzictwo - Elle Kennedy


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-07-19
Liczba stron: 360
ISBN: 9788382026382

Poznaj dalsze losy ulubionych bohaterów!
"Dziedzictwo" skomponowane jest z kwartetu powiązanych ze sobą historii, które opowiadają dalsze losy bohaterów bestsellerowych powieści Elle Kennedy – "Błędu", "Podboju", "Celu" i "Układu".
Życie po studiach okazało się nie do końca takie, jakie sobie wyobrażali Garrett i Hannah, Logan i Grace, Dean i Allie oraz Tucker i Sabrina. Oczywiście, mają przecież siebie nawzajem, ale doszły też problemy prawdziwego życia, na które nie przygotowały ich cztery lata na uniwersytecie Briar. Wesele. Oświadczyny. Potajemny ślub. I niespodziewana ciąża. Oto główne wątki każdej z opowieści. Jak się okazuje, dla tych czterech par miłość to bułka z masłem. Dorastanie zaś okazuje się znacznie trudniejsze. Jak duże konsekwencje mogą wynikać z wielkich decyzji? I czy okaże się, że szczęście przyniesie wielkie nagrody?


Znacie Elle Kennedy? Jeśli nie, to jeszcze macie szanse by ją poznać! „Dziedzictwo” to kolejna część serii Off-Campus, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byście zaczęli właśnie od tej książki. Nasze cztery pary - Hannah i Garett, Grace i Logan, Allie i Dean oraz Sabrina i Tucker mają przed sobą kolejny życiowe wyzwania, takie na które studia nijak ich nie przygotowały. Jak u każdego dorosłego, pojawiają się pierwsze trudności, ale i też wyzwania. Przeprowadzki, wesele, a także nieplanowana ciąża. Czy grupa przyjaciół będzie w stanie im sprostać?


Ekipa hokeistów z Uniwersytetu Briar to mocny skład przyjaciół i imprezowiczów. Jak wygląda ich dorosłe życie? Czy wszystkie znajomości ze studiów przetrwały? „Dziedzictwo” to zbiór czterech opowiadań, każde z nich ukazane jest z perspektywy innej pary. Chwilami aż dziwnie czytało mi się o ich perypetiach, gdy w głowie miałam dalej obraz studenciaków z poprzednich części. Pierwsze opowiadanie („Pakt”) to historia Grace i Logana. Kryzys w związku, wir pracy, łatwo nie jest, by dbać o siebie nawzajem. Druga historia to „Oświadczyny” – Allie i Dean. Para chce, by ich związek wszedł na kolejny poziom, więc decydują się na zaręczyny. Następne opowiadanie, „Miesiąc miodowy”, to, jak pewnie się domyślacie, Sabrina i Tucker, którzy wychowują 3-letnią córeczkę. Niewątpliwie mają sporo pracy na co dzień, gdy mała Jamie daje im popalić. Ostatnia historia to Hannah i Garrett. Opis życia tej dwójki wywołał we mnie największe emocje, gdy okazuje się, że Garrett ma na głowie problemy, a Hannah nowinę, którą boi się przekazać.


„Dziedzictwo” to wisienka na torcie całej serii „Off campus”. Czytając tę powieść, odczuwałam melancholię, to było jak spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem. Przyznam, że brakowało mi historii z kampusu, bo przy poprzednich częściach bardzo zżyłam się z bohaterami. Byłam ciekawa jak wygląda ich dorosłe życie po zakończeniu studiów. Autorka mnie nie zawiodła, książka jest na poziomie, czyta się ją bardzo fajnie i z ciekawością przewracałam kolejne strony, by zobaczyć kolejne historie z życia naszych bohaterów.


Moja ocena: 9/10, uwielbiam ten cykl i gorąco go polecam


57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page