top of page
  • Mary Bycowsky

„Dziewczyna mojego męża” Anna SzczypczyńskaTytuł: Dziewczyna mojego męża
Autor: Anna Szczypczyńska
Data wydania: 2022-06-15
Liczba stron: 288
Wydawca: Luna
ISBN: 9788367157674


Lucyna i Tomek są małżeństwem, ale w praktyce już tylko na papierze. Nie spieszno im do rozwodu, oboje mają nowych partnerów, tylko… nikt o tym nie wie (może poza najbliższym przyjacielem). Trzymają sprawę w tajemnicy nawet przed córką, która wyjechała na studia za granicę.

Pewnego dnia ich wspólny kolega zaprasza oboje na ślub. Razem. On także nie zdaje sobie sprawy z obecnej sytuacji. Według Tomka jest to dobry moment, że wyznać znajomym prawdę i aby mogli uczestniczyć w toskańskim weselu wraz z aktualnymi partnerami.

Lucyna, początkowo zszokowana, przystaje na propozycję męża i wymyśla wspólną kolację, na której cała czwórka ma się poznać i zintegrować.

Wydawałoby się, że takie spotkanie może być przyczynkiem do świetnej komedii i tego się po tej książce spodziewałam. Niestety, mnie nie rozbawiła. To raczej pełen goryczy obraz dojrzałego małżeństwa, ludzi, którzy odnajdują się w nowych rolach, zmian.

Wszystkie te refleksje przeplatane są scenami namiętnego, ale niezbyt wyszukanego seksu, które też nie porywają, a opisane są bardzo obrazowo.

Ani to lektura zabawna, ani odkrywcza i choć lekka, nie zachęca specjalnie do spędzenia z nią czasu i śledzenia kolejnych stron. Nie zapada w pamięć, traktować ją można niczym niezobowiązujący artykuł w gazecie, który przeczytamy sprawnie, lecz równie szybko o nim zapomnimy. W kategorii „książki na plaże” znajdziemy na pewno wiele ciekawszych i bardziej relaksujących pozycji. Dla mnie - lekko naciągane 4/10.

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page