top of page
  • Bookhunter

"Elf do zadań specjalnych" Katarzyna WierzbickaTytuł: Elf do zadań specjalnych
Autor: Katarzyna Wierzbicka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Okładka: twarda
Stron: 192

"Elf do zadań specjalnych" to książka Kalendarz Adwentowym, czyli historia podzielona na 24 rozdziały do czytania po jednym w każdy grudniowy dzień (od 1 do 24 grudnia). Taki podział ma na celu powoli wprowadzać czytelnika w świąteczny czas a także nadawać świątecznej atmosfery. Rozdziały są krótkie, napisane prostym językiem dostosowanym do wieku odbiorcy a historia przyjemna.


W Wiosce Świętego Mikołaja trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Elfy uwijają się i pracują sumiennie aby zdążyć ze wszystkim i by święta były udane, jednak pewnej nocy w Wiosce zjawiają się nieoczekiwani goście, którzy nie tylko zakłócają spokój ale również wprowadzają chaos. Czy Święta są zagrożone? A może znajdzie się ktoś, komu uda się je uratować


Opowieść mimo iż prosta i wydawać by się mogło, że schematyczna, jest przyjemna - pełna ciepła, sympatii, świątecznego ducha i przesłania. Daje uczucie ciepła, radość, bawi, cieszy, sprawia przyjemność i intryguje. Każde zakończenie jednego rozdziału nasyca ciekawość i wzbudza chęci na więcej, więcej, coraz więcej.... Czytelnik ma ochotę dowiedzieć się co działo się dalej, jakie były losy bohaterów, jak skończyła się dana przygoda i rozpoczyna kolejna.... A tutaj? A tutaj najlepiej się powstrzymać, czekać do następnego dnia - powoli smakować. Nie jest to łatwe, należy zebrać się w sobie, jednak warto... warto czekać bo ta przygoda smakuje jak świąteczne ciasteczko.


Bawi smakuje ale i uczy. Uczy tolerancji, akceptacji, wzajemnego wsparcia, tego że należy pomagać i jak to robić. Życzliwości, uprzejmości, miłości, szacunku..... tego co tak naprawdę jest ważne w Świętach i jak Świętować. Piękna i mądra opowieść z przesłaniem.


PREMIERA 12 LISTOPADA

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page