top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"FELUŚ I GUCIO WIEDZĄ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ" KATARZYNA KOZŁOWSKATytuł: Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować
Autor: Katarzyna Kozłowska
Ilustracje: Marianna Schoett
Data wydania:  2019-05-01
Liczba stron: 40
Wydawca: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310134257

Feluś i Gucio to seria książeczek dla dzieci dedykowana przedszkolakom, która ma nauczyć dziecko pewnych zachowań społecznych. W domu mam świeżo upieczonego przedszkolaka, uznałam, że będzie to idealna lektura dla mojego synka. Na pierwszy rzut postanowiłam zaznajomić swoje dziecko z informacjami jak się zachować.


Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować to książeczka opowiadająca o tzw. dobrych manierach, czyli postaw jakie powinny u malucha stać się nawykiem. Autorka przybliża dzieciom jak być grzecznym, uprzejmie odnosić się do innych, zachowywać w sytuacjach konfliktowych, jakich słów powinno używać dziecko na co dzień czy niosąc innym pomoc.


Każda karta tej kartonowej książeczki to inna scenka z życia Felusia dotycząca jego życia w przedszkolu dotycząca zasad savoir-vivru. Dzieciom początkowo przybliżony zostaje termin kodeks przedszkolaka, według niego postępuje Feluś. To dzięki kodeksowi uczy się zachowywać w odpowiedni sposób. Kolejne karty zawierają pouczające informacje, np. kiedy mówić dzień dobry, że warto mówić przepraszam czy cicho zachowywać się w teatrze. Uważam jednak, że zasady te rozpisane są trochę zbyt poważnym językiem jak dla przedszkolaka, zbyt sztywnym, by zostały w pełni przyjęte i zrozumiałe przez dziecko, szczególnie przez trzylatki, które swoją przygodę z przedszkolem dopiero rozpoczynają. Dla takiego malucha lektura całej książki za jednym podejściem staje się przez to nużąca.


Książka przykuwa oko szatą graficzną i pięknymi ilustracjami autorstwa Marianny Schoett. Utrzymane są one w żywej kolorystyce, a główni bohaterowie oraz ci przewijający się obok nich z miejsca wzbudzają sympatię. Obrazki idealnie odzwierciedlają opisywane sytuacje i wzbudzają ciekawość i radość dziecka. Ulubionym mojego synka jest ten, gdzie pluszowa żyrafa rozlewa swój soczek.


Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować to książka ucząca dzieci manier. NIe spotkałam się wcześniej z taką na naszym rodzimym rynku wydawniczym i na pewno to ją wyróżnia. Książka wydana została w kartonowej formie, w dużym formacie idealnie nadającym się dla małych rączek. Jeśli pragniecie pokazać swoim pociechom zasady savoir-vivru to zdecydowanie pozycja dla was.Książka dostępna jest w księgarni gandalf.com.pl w promocyjnej cenie


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page