top of page
  • Mary Bycowsky

„Fryzjer męski” Adam SzulcTytuł: Fryzjer męski
Autor: Adam Szulc
Data wydania: 2021-10-19
Liczba stron: 376
Wydawca: Zysk i S-ka
ISBN: 978-83-8202-388-6

W swojej książce Adam Szulc wprowadza nas w tajniki fryzjerstwa męskiego. Nie jest to opowieść o tym fachu, a bardziej poradnik dla parających się tym zajęciem.

Obok historii rzemiosła zaznajomimy się także ze wskazówkami, jak prowadzić nowoczesny zakład, jak dobrać narzędzia i akcesoria do tegoż, a także jakie wybrać produkty i preparaty, które pomogą nam w tworzeniu spektakularnych fryzur, a przede wszystkim zapewnią zadowolenie klientów.

Poza praktycznymi podpowiedziami dotyczącymi podstaw zawodu znajdziemy w publikacji także wybór fryzur oraz stylizacji brody, która staje się coraz bardziej popularnym elementem męskiego looku. Oczywiście odpowiednio pielęgnowana, co też należy do obowiązków i wiedzy każdego fryzjera.

Książka zawiera rozliczne ilustracje, które prezentują omawiane fryzury, czy to z przeszłości, czy to współczesne - tworzące swoisty katalog, z którego męski klient może wybierać odpowiednie ścięcie. Od klasyki po nowoczesne wycinanie wzorków na głowie.

Szulc swoją uwagę poświęca także nieco niszowym zagadnieniom, jak np. strzyżenie dzieci czy fryzury konkursowe.

Nie zabraknie także rad, jakie nożyczki wybrać oraz wskazówek dotyczących samego procesu strzyżenia. Autor sporą cześć poświęca przeszłości, temu jakie ścięcia były modne, a pisze nawet o popularnych dawien wodach kolońskich (wiecie, co to „Przemysławka”? - jeśli nie, lektura Wam wyjaśni).

„Fryzjer męski” jest niewątpliwie książką przeznaczoną dla profesjonalistów oraz (może jeszcze bardziej) początkujących w tym rzemiośle. Przypomina trochę popularny program telewizyjny „Ostre cięcie” - to taki zbiór podpowiedzi, jak stać się usługodawcą na odpowiednim poziomie, jak zadowolić klienta. Próżno szukać w niej drugiego dna, jakichś smaczków z salonów czy treści niezwiązanych ściśle z zawodem.

To rasowy zbiór wiedzy, kompendium, które pokazuje zaledwie wierzchołek góry lodowej. A fach ten zdecydowanie łatwy nie jest i może Adam Szulc pomoże nam go docenić.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page