top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Gdzie jest moja córka?" Iwona Chmielewska

Zaktualizowano: 21 lis 2020

"Gdzie jest moja córka?" Iwony Chmielewskiem to picturebook - książka minimalistyczna, prosta, taka o której trudno pisać - najlepiej obejrzeć aby zobaczyć koncept i być może zrozumieć przesłanie.Kolaże umieszczane na kolejnych słowach - jeden, drugi, trzeci... sprawiające wrażenie wyciętych z kawałków papieru i ułożonych na każdej z nich. I tak też było... to skrawki materiału z tym, że sfotografowane i przeniesione na papier. Każdy umieszczony na właściwym miejscu.

Elementy wyraźnie widoczne, ale ukryte - niewidoczne dla tych, którzy patrzą i widzą tylko powierzchownie, jednostronnie. Niewidoczne dla tych, którzy nie potrafią i nie chcą patrzeć uważniej, głębiej, dalej... poza swój horyzont. Nie widoczne dla tych, którzy nie potrafią i nie chcą otworzyć swojego umysłu, serca, zacząć myśleć nieszablonowo ale również tych, którzy nie są w stanie zrozumieć tej formy "mowy", przesłania, patrzenia na świat.


Obrazy uzupełniają słowa - kilka słów. Słów prostych, subtelnych, delikatnych... z jednej strony dosadnych i jasnych, natomiast z drugiej metaforycznych, głębokich, prawdziwych. Nie ma ich wiele, tak samo jak w tym albumie niewiele jest kartek. Piękno w swojej prostocie, ogromna moc. Bo taki był jej zamiar - prosto, bez przeciągania i zbędnych słów. Przykład tego, że "mniej znaczy więcej"


Książka jest dostępna w księgarni Gandalf.pl w dziale książek dla dzieci14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page