top of page
  • Bookhunter

"George i błękitny księżyc" Lucy Hawking i Stephen Hawking


źródło obrazu: https://www.empik.com/george-i-blekitny-ksiezyc-hawking-lucy-hawking-stephen

Tytuł: George i błękitny księżyc
Tytuł oryginału: George and the Blue Moon
Autorzy: Stephen Hawking i Lucy Hawking
Data wydania (Pl): 25 maja 2021
Liczba stron: 386
Wydawca: Zysk i S-ka 
ISBN: 9788382022315

George i błękitny księżyc to piąty z kolei tom cyklu napisanego przez Stephena Hawkinga i jego córkę Lucy. Cieszy mnie niezmiernie pojawienie się każdej kolejnej części w Polsce, nie tylko dlatego, że wydawnictwo Zysk i s-ka wydaje je w przepięknej w formie: w twardej oprawie z obwolutą, ale też dlatego, że wspólnie z synem pokochaliśmy przygody bohaterów całym sercem.


Tym razem George i Annie zostają przyjęci do programu dla astronautów, który ma ich przygotować do wyprawy na Marsa. Jednak jak to u nich bywa, podczas szkolenia zaczyna dziać się coś dziwnego, nasi bohaterowie muszą i nawet chcą tę zagadkę rozwiązać. Bohaterowie dowiadują się o zagadkowych misjach kosmicznych, a ich trening zaczyna stawać się wręcz przerażającym.


Tak, jak już pisałam w opiniach na temat poprzednich tomów, tak i teraz powtórzę, książki Hawkinga i jego córki Lucy niosą niezwykłą wartość z tego względu, że przedstawiają niesamowitą dawkę wiedzy w formie bardzo przystępnej. Opowiastki o George'u są ciekawe i fascynujące dla młodego czytelnika a nauka przez zabawę przychodzi najłatwiej.


W związku z misją jaka czeka naszych młodych bohaterów w tym tomie młodzi czytelnicy przede wszystkim dowiedzą się o warunkach panujących na Marsie. Zdobędą wiedzę czy realne jest życie na tej planecie, jak zbudować rakietę marsjańską. Posiądą też wiedzę z zakresu podróży kosmicznych, o tym w jaki sposób lata się w stanie nieważkości. Powieść ta jest pełna akcji i niesamowitych wydarzeń, co dodatkowo potęguje ciekawość i fascynacje lekturą.


Z całego serca polecam ten jak i poprzednie tomy cyklu. Daję gwarancję, że książka jest w stanie zafascynować młodą osobę i pomoże w bardzo prosty sposób przyswoić jej trudną wiedzę z zakresu astrofizyki.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page