top of page
  • Klaudia Cebula

Gucio się zakochuje, Aurelie Chien Chow Chine
Każdy z nas kiedyś był zakochany po raz pierwszy. To uczucie, którego czasem nie potrafimy nazwać. Odczuwamy pewne somatyczne objawy, ale nie do końca wiemy, dlaczego. Czasem wydaje nam się, że jesteśmy zakochani, że to już absolutnie miłość, ale mylimy ją z zauroczeniem.


To, co odczuwamy, gdy się zakochujemy jest ponad wszystko. Motyle w brzuchu chyba miał każdy z Was. Szkoda, że nie można ich mieć każdego dnia. Jest to tak przyjemne uczucie i z niczym nieporównywalne.


Poznajcie tego wspaniałego jednorożca. To bohater serii książek "Gucio", odwołującej się do świata emocji. Paleta emocji jest niezwykle szeroka. Więc i kolory jakie towarzyszą Guciowi są różnorodne. W zależności od tego jaki Gucio ma nastrój i jakie emocje odczuwa, jego grzywa zmienia barwy. Gdy czuje się najlepiej, wtedy na jego grzywie pojawiają się wszystkie kolory tęczy.


Gucio chodzi na lekcje muzyki. W lekcjach bierze udział też jego koleżanka Krystynka. Gucio zaczyna się przy niej dziwnie czuć. Nie do końca jeszcze wie, czym jest to uczucie, do tej pory go nie znał. Ale powoli, z każdym kolejnym dniem uświadamia sobie, że jest po prostu w Krystynce zakochany.


Ta króciutka książeczka z serii "Uczucia Gucia" jest tak niesamowicie piękna, że nie sposób się w niej zakochać. Szata graficzna przepełniona jest cukierkowym różem a sam Gucio na ilustracjach jest postacią tak barwną, z tyloma emocjami wypisanymi na twarzy, że będzie świetną podstawą do nazywania emocji.


Dzieci często mają problem ze zdefiniowaniem swoich emocji. Dorośli często też ich nie rozumieją. Nie do końca wiedzą, o co w danym momencie chodzi dziecku i skąd bierze podstawę ta właśnie emocja. dzięki piktogramom jakie znajdziecie w książce w szybki sposób możecie z dzieckiem określić jego nastrój. W sześciu fajnie zobrazowanych symbolami pogody obrazkach, dziecko jest w stanie powiedzieć, jak się teraz czuje.


A wracając do stanu zakochania. Miłość można odczuwać nie tylko do rówieśnika, na to zapewne jeszcze przyjdzie czas. Ale najważniejszą miłością dziecka w życiu jest miłość do rodziców. I dzięki książce "Gucio się zakochuje" dziecko nauczy się tę miłość wyrażać przez proste ćwiczenie ruchowe połączone z ćwiczeniem oddechu. To wspaniale, gdy razem z dzieckiem będziecie mogli uwolnić miłość i ją sobie przekazać.


"Gucio się zakochuje" to jedna z szesnastu książeczek z tej serii. Ta mówi o uczuciu jednorożca do koleżanki. Warto definiować swoje uczucia, a z pomocą przychodzi właśnie ta seria książeczek dla najmłodszych. Proste lecz przepiękne ilustracje z pewnością przyciągną oko nie tylko dziecka. Ta książeczka jest taka cukierkowa i tak wypełniona miłością, że pozytywnie nastraja na cały dzień.


Moja ocena: 9/10

Zrecenzowała Klaudia Cebula

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page