top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Gucio uczy się przegrywać" Aurélie Chien Chow ChineNiech rękę podniesie ten rodzic, który specjalnie nie przegrał z dzieckiem, by to miało radochę. I ja się do tego grona zaliczam. Ostatnio jednak pomyślałam, że muszę nauczyć moje dziecko przegrywać, w końcu nie tylko o wygrywanie chodzi, a niedobrze, gdy niezdrowa rywalizacja wkrada się w zabawę. Z pomocą przyszła mi książeczka "Gucio uczy się przegrywać".


Mały jednorożec bardzo lubi grać w gry planszowe z rodzicami, lubi bawić się z kolegami w szkole i grać z nimi w piłkę. Uwielbia rywalizację, ale pod jednym warunkiem, jeśli on wygrywa. Gdy tak się nie dzieje, od razu się zniechęca i złości, porzuca grę. Dopiero rozmowa z mamą daje mu do zrozumienia, że nie zawsze trzeba wygrywać.
Książeczka ta uczy dziecko, że często by zdobyć laury trzeba pokonać bardzo krętą drogę. Często, by wygrywać trzeba nabrać wprawy, nauczyć się czegoś, jak np. gry na instrumentach. Przegrana została przyrównana do błędu, który pozwala nam się nauczyć dojścia do upragnionego celu.Dzięki tej książce dziecko zda sobie sprawę, że nie trzeba wygrywać by czerpać z gry czy zabawy przyjemność. Należy doceniać sam udział w zabawie, co jest jasno i klarownie napisane i pokazane. Gucio staje się szczęśliwy, mogąc dzielić z innymi przyjemność gry. Uczy się i stara, pokazuje, że dzięki trening czyni mistrza, a nawet że potrafi się cieszyć z sukcesów innych.

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page