top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Hektor pies dyrektor" Copons&Fortuny


"Hektor pies dyrektor" to już czwarta część z serii komiksów o mieszkańcach Niebieskiego Lasu. Tym razem mamy okazję poznać losy tytułowego bohatera, moment gdy pojawił się wśród innych.

Okazuje się, że z nowym mieszkańcem nie było łatwo.


Hektor bowiem nauczony był porządku, miał swoje przekonania, które ciężko było mu zmienić. Nie ufał zapewnieniom innych, nie potrafił dostosować się do reguł panujących w swoim nowym miejscu zamieszkania. I co tu dużo mówić, mocno namieszał, a w tym wszystkim pomagał mu Alf. Wiadomo więc, że musiało dojść do katastrofy.Hektor był psem pasterskim, uważał więc, że wilki są złe i groźne, skreślił więc od razu Kafkę i jej synka Borysa. Chciał ich wręcz przegonić z miejsca, w którym mieszkali od dawna. Co więcej, gdy zjawił się w lesie zaczął wymyślać swoje reguły i narzucać je innym. Nie chciał zrozumieć funkcjonowania tego miejsca, był bardzo uparty. Gdy wskutek jego działań został poszkodowany, inni bezinteresownie mu pomogli i pozwoliło mu to wydarzenie wiele zrozumieć.


Dzięki wsparciu Hektor uzmysłowił sobie, że każdy musi mieć wybór, nie można narzucać innym swojej woli i ograniczać ich wolności. Dowiedział się też, że trafił do miejsca, gdzie wszyscy dbają o siebie nawzajem. Co najważniejsze, przyznał się do swoich błędów i niewiedzy.


To kolejny tom niosący ze sobą przesłanie, tym razem bardzo czytelne. Tak jak w poprzednich częściach ukazane zostały zachowania członków społeczności, komiks uczy empatii, współpracy i pokazuje, że nawet jak ktoś narazi się wszystkim wkoło, nie wolno zostawiać go samego w potrzebie.

Książeczkę można czytać samodzielnie, tu sprawdzi się dla starszych dzieci od 6 lat. Nada się też doskonale w trakcie wspólnego czytania, tak ją czytamy w mojej rodzinie.


"Hektor pies dyrektor" to kolejna opowiastka, która zdobyła nasze serca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy przygód mieszkańców Niebieskiego Lasu.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page