• Bookhunter

Hotel pełen tajemnic... "Hotel Winterhouse" Bena Gutersona od wydawnictwa Dwukropek

Cała seria "Hotel Winterhouse" opowiada o jedenastoletniej Elizabeth Sommers a akcja pierwszego tomu rozpoczyna się na 3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Główna bohaterka Elizabeth jest wychowywana przez wujostwo, które ledwo wiąże koniec z końcem. Czuje się samotna i opuszczona tym bardziej, że rodzina mając okazję do wyjazdu "pozbywa się" jej na Święta wysyłając do tytułowego hotelu gdzieś na odludziu. Na miejscu na pierwszy rzut oka hotel wydaje się zwyczajny jednak wkrótce okazuje się, że to tylko pozory i budynek skrywa w sobie różne sekrety oraz tajemnice.

"Sekrety Hotelu Winterhouse" jest kontynuacją pierwszego tomu i rozpoczyna się równo rok po wydarzeniach z poprzedniej części, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Główna bohaterka Elizabeth wraca do hotelu aby tam spędzić kolejną przerwę świąteczną. Na miejscu spotyka swojego przyjaciela Freddiego. Bardzo szybko okazuje się, że hotel skrywa sekretne korytarze w których podobno został ukryty jakiś skarb. Na domiar złego w hotelu zaczynają dziać się dziwne rzeczy a dookoła budynku kręcić się podejrzane postacie.

W trzeciej części "Sekrety Hotelu Winterhouse" mieszkańcy hotelu czekają na Święta Wielkanocne a Elizabeth zamieszkała w hotelu ze swoimi dziadkami i uczęszcza do szkoły w pobliskim miasteczku. Ma nowych znajomych, przyjaciół, miłych nauczycieli, może oddać się swojej pasji jaką są książki i spełniać marzenia.... Wydawać by się mogło, że od teraz jej życie będzie czystą sielanką pozbawioną zmartwień, problemów i trosk. Jednak z czasem wszystko zaczyna się komplikować.... Coś wisi w powietrzu. Tylko co i jak wpłynie na życie nie tylko Elizabeth ale i mieszkańców hotelu?


Mimo iż cała seria kręci się wokół jednego tematu i jednego miejsca, nie można mówić o powtarzalności i narzekać na nudę. Dosłownie w każdej części mają miejsce kolejne wydarzenia, pojawiają się nowe sekrety, tajemnice, zagadki do rozwiązania... cała masa zagadek. Akcja jest wartka i poprowadzona na tyle sprawnie, że kiedy powieść nabierze rozmachu, wciąga i ciężko jest się od niej oderwać... a przynajmniej mnie wciągnęła. Otrzymujemy całą masę zagadek, algorytmów i tajemnic do rozwiązania - nie tylko tych logicznych ale również słownych (zabawa słowami).


Wydaje mi się, że spokojnie można by ją przeczytać w jeden wolny dzień lub spędzić przy niej dwa, może trzy wieczory. Duża w tym zasługa nie tylko samej opowieści ale również polskiego tłumaczenia za które odpowiada Maciej Nowak–Kreyer. Zdziwił mnie fakt, że za przekład każdego z tomów odpowiada inna osoba, jednak według mnie każda z nich wywiązała się z powierzonego jej zadania. To seria do której można i chce się wracać a otwarte zakończenie tylko zachęca do przeżywania i odkrywania tej serii na nowo.#Dwukropek #dladzieci #dlamlodziezy
16 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon