top of page
  • mkcelinska

Ich Troje. Biografia – Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa, Ania Świątczak


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-07-26
Liczba stron: 450
ISBN: 9788382026399

Pełna przygód i licznych zwrotów akcji historia zespołu Ich Troje
Opowieść o tym zespole to inspiracja i przestroga w jednym. W czasach kiedy niemal każdemu marzy się splendor i kariera gwiazdy, a marzenia te podkręcają i pozwalają realizować formaty programów telewizyjnych, łatwo zabrnąć w ślepy zaułek. Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i wokalistki zespołu z rozbrajającą szczerością opowiadają o tym, co ich niosło i uszczęśliwiało, ale też o niepowodzeniach i porażkach, i wreszcie o cenie, jaką musieli bez wyjątku zapłacić za popularność. Ma się wrażenie, jakby chcieli zdjąć łuski z oczu tym, którzy na ich temat, ale i na temat branży muzycznej mają fałszywe wyobrażenia.
Można nie być fanem Ich Troje, a i tak dać się wciągnąć w historię zespołu, który zbudowali ciężką pracą, wiarą w sens tego, co robią, bezwzględnym uszanowaniem i oddaniem dla swoich fanów. Tak, ta książka jest niewątpliwie hołdem dla nich.Dawno, dawno temu, gdy miałam 9 lat, pojechałam na obóz harcerski, gdzie na jednej z dyskotek usłyszałam „Powiedz”. Nie było wtedy jeszcze internetów ani Shazamów, więc mogłam co najwyżej zapamiętać fragment tekstu i uroczyście odśpiewać go mamie po powrocie do domu. Kilka tygodni po wakacjach ponownie usłyszałam ten utwór w radio i wtedy mogłam już ze spokojną głową zapisać sobie na kartce tytuł i wykonawcę ;)


Gdy na rynku ukazała się biografia Ich Troje, wiedziałam, że to będzie dla mnie obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce. Nic innego nie pasowało przecież bardziej do towarzystwa płytografii zespołu czy też plakatów z Jackiem Łągwą. Biografia Ich Troje jest typową biografią muzyczną, ale jestem pewna, że wielu z nas chętnie przeczyta jak w ogóle rozpoczęła się cała historia zespołu. Zaczniemy poznawać świat naszych wokalistów, ale także ich samych, bo oczywiście oprócz świata muzyki znajdziemy tu również historie z koncertów. A w życiu zespołu działo się naprawdę wiele przez ostatnie 25 lat (biografia obejmuje lata 1995-2020).


Książka jest napisana bardzo przystępnie, czyta się ją świetnie, szczególnie wtedy, gdy w tle lecą piosenki zespołu i możemy wczuć się w klimat. Biografia Ich Troje to także trudne momenty, wrogowie, którzy pojawiali się w życiu piosenkarzy, hejt czy historie którymi żyła cała Polska. Do tego należy dorzucić zdjęcia, które przenoszą nas w świat lat 90-tych.


Dla mnie ta lektura to ogrom wspomnień, więc jeśli Wy też kojarzycie Ich Troje z Waszym dzieciństwem, to na pewno warto poznać zespół od trochę innej strony, będąc świadkami początków ich kariery. Tę biografię zdecydowanie polecam.


Moja ocena: 10/10


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page