top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Mikłaszewska

"Idę lu-lu, to pa-pa!"Tytuł: Idę lulu, to pa, pa! Wieczorny słownik malucha.
Autor: praca zbiorowa
Seria: Dobranoc, Trefliki na noc
Data wydania: 2021-03-10 
Wydawnictwo: Trefl Books
Liczba stron: 100
ISBN: 9788395899225
Moja ocena: 7/10


Dla każdego rodzica najważniejszy na świecie jest prawidłowy rozwój jego dziecka. Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwy maluch, to szczęśliwi mama i tata. We współpracy ze specjalistką od snu Magdaleną Komstą oraz neurologopedą Marceliną Przeździęk, wydawnictwo Trefl Books wydało kolejną książeczkę z serii Dobranoc, Trefliki na noc, mającą pomóc milusińskim w przygotowaniu się do snu. Co wyróżnia ją spośród innych tego typu pozycji na rynku wydawniczym?


Przede wszystkim jest to jej objętość. Na stu kartonowych, niezwykle barwnych i kolorowych stronach przedstawiających Treflika i Treflinkę (i nie tylko) można zaobserwować jak główni bohaterowie – krok po kroku – przygotowują się do snu. Wybranym czynnościom – tj. sprzątaniu zabawek, przygotowaniu do kąpieli, zjedzeniu kolacji, czytaniu bajeczki na dobranoc itd. towarzyszą wyrazy dźwiękonaśladowcze mające olbrzymi wpływ na rozwój aparatu mowy u najmłodszych.


Faktem jest, że gdy dziecko zaczyna porozumiewać się ze swoim otoczeniem, wydaje z siebie rozmaite dźwięki mające za zadanie naśladować rzeczywistość. Próbuje


tym samym zwrócić uwagę dorosłego oraz pokazać, o jaki przedmiot mu chodzi lub jaką konkretnie czynność ma na myśli. Dzięki książeczce Idę lu-lu, to pa-pa maluch bez problemu oswoi się z tym, co chcą przekazać mu rodzice, a po jakimś czasie sam zacznie oznajmiać w ten sposób swoje potrzeby.


Wieczorny słownik malucha przeznaczony jest dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowami i tworzeniem prostych, zrozumiałych zdań. Ponadto wyrazy takie jak np. ha-ha, stuk-stuk, szu-szu, chlap-chlap, cmok-cmok, szu-szu, chrup-chrup są doskonałymi ćwiczeniami, które nie tylko utrwalą poprawną wymowę głosek, które potrafią sprawić nie lada problem, ale także pomogą w rozwinięciu słuchu fonetycznego oraz zbudują prawidłowe nawyki oddechowe.


Na uwagę zasługuje również solidne wykonanie książeczki. Obrazki przykuwają uwagę, a kartki są dwojakiej struktury – jedne są śliskie, a inne zaś matowe. Doskonała na prezent, będzie stanowiła świetny relaks przed wieczornym odpoczynkiem.


#literaturadziecięca #dladzieci #sen #wieczórZa możliwość zrecenzowania książeczki dziękujemy wydawnictwu
41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page