top of page
  • mkcelinska

Idealna - H.C. Warner


Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: She
Data wydania: 2022-07-13
Liczba stron: 384
ISBN: 9788382159585

MROCZNY THRILLER PSYCHOLOGICZNY Z ODWRÓCONYMI ROLAMI. TAJEMNICE, KŁAMSTWA, ZEMSTA I ZDRADA.
Piękna, żywiołowa, bystra, seksowna… Po prostu IDEALNA! Marzenie każdego mężczyzny. Ben, który wciąż liże rany po rozstaniu z długoletnią partnerką, nawet nie śmiałby śnić o takiej dziewczynie. Tymczasem Bella przebojem wkracza w jego świat i wkrótce jest w niej zakochany po uszy. Kiedy postanawia ją poślubić – choć właściwie to ona podejmuje decyzję – nie ma pojęcia, że wkrótce jego dobre stosunki z rodzicami legną w gruzach, a długoletnie przyjaźnie będzie musiał złożyć na ołtarzu „szczęścia małżeńskiego“. Klasyczna zaborcza żona, która dopiero po ślubie pokazuje pazurki i próbuje zrobić z męża pantoflarza? O nie! Bella ma swój diaboliczny plan i realizuje go z żelazną konsekwencją. A Ben, który właściwie nic nie wie o jej przeszłości, coraz bardziej pogrąża się w tym toksycznym związku i nawet się nie orientuje, że został wrzucony w środek koszmaru.
Błyskotliwa powieść, zapierająca dech w piersiach. Adele Parks, autorka powieści „Kłamstwa, wszędzie kłamstwa“ Mroczna gra w zgadywanki, którą czyta się z taką samą przyjemnością, z jaką się o niej opowiada. Louise Candlish, autorka powieści „Tuż za ścianą“ Mroczny, niepokojący thriller o synowej z piekła rodem. Piers Morgan Inspirująca lektura z niesamowitym zwrotem akcji. „The Sun“


Czy spotkaliście kiedyś idealnego człowieka, o którym pomyśleliście, że niczego mu nie brak, bo jest młody, piękny i zdolny? Tak właśnie myślał Ben, który poznał Bellę.


Ben to chłopak w średnim wieku, z ranami na sercu po poprzednim rozstaniu. Gdy pewnego dnia najlepszy kumpel wyciąga go na drinka, Ben nie spodziewa się, że ujrzy najpiękniejszą dziewczynę na świecie. Miękną mu nogi gdy Bella zgadza się na drinka. Kobieta szybko wiedziała, co powinna zrobić, by Ben zakochał się w niej po uszy. Szybko zaszła w ciążę, doprowadziła do małżeństwa, a po ślubie skutecznie odgradzała swego męża od rodziny i przyjaciół. Benowi nie do końca podobają się te zmiany, ale żona i córka są dla niego najważniejsze i chce zrobić wszystko, by były szczęśliwe.


Książka jest podzielona na trzy części – perspektywę Bena i Belli, a także na rozdziały gdzie narracja się przeplata. Ciekawie jest poznać historię widzianą przez obydwoje bohaterów, choć momentami bywa zbyt nudno. Okazuje się, że Bella wcale nie pojawiła się w życiu Bena przypadkiem. Jaki był powód – tego Wam nie zdradzę. Ale musicie uwierzyć mi, że historia będzie momentami zasuwać jak roller coaster. Niestety też z każdą kolejną stroną Ben jest bardziej uległy – robi wszystko, czego Bella oczekuje. Nawet jeśli musi cierpieć, nie widząc się z rodzicami i z najlepszymi przyjaciółmi. Bella coraz mocniej ingeruje w życie mężczyzny, zmuszając go do szybkiego powrotu do domu, telefonując z przerażeniem, choć nic się nie dzieje. Kobieta jest bardzo toksyczną osobą, która osacza małżonka jak modliszka. Niestety, tu właśnie zaczyna się ten fragment, który mnie najbardziej irytował – uległość Bena. Gdyby moja partnerka tak mnie osaczała, nie zastanawiałabym się długo nad postawieniem granic. Szczególnie gdy w grę miałyby wchodzić ograniczone kontakty z moimi najbliższymi. Nie pozwalałabym na przemoc ani na kontrolowanie mnie na każdym kroku. I o ile oczywiście rozumiem miłość Bena do córki, to totalnie nie jestem w stanie pojąć dlaczego po prostu nie zabrał dziecka i nie wyjechał, gdy Bella nie potrafiła panować nad swoim zachowaniem.


Akcja dzieje się szybko, jest sporo fajnych zwrotów. Sylwetki bohaterów są ciekawie opisane, choć momentami irytujące. Zakończenie – zaskakujące, ale cieszę się, że ta książka tak właśnie się skończyła, bo obawiałam się, że koniec historii może być zupełnie inny. Podobało mi się też, że lektura wywoływała dość dużo różnych emocji, przez złość aż po strach, dlatego spokojnie mogę uznać, że thriller psychologiczny to całkiem niezła kategoria, choć jeszcze kilka momentów trzymających w napięciu by się przydało.


I mniej więcej tak właśnie mogłabym zakończyć moją recenzję: „H.C. Warner proponuje nam psychologiczną podróż do świata rodem z thrillera, którą zapamiętamy naprawdę na długo. Nazwisko tej pani zdecydowanie warto zapisać sobie z myślą o jej kolejnych książkach!” (rec. Northman)


Moja ocena: 7/10

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page