top of page
  • Mary Bycowsky

„Influencerka” Ellery Lloyd


Tytuł: Influencerka
Autor: Ellery Lloyd
Data wydania: 2022-01-12
Liczba stron: 328
Wydawca: Marginesy
ISBN: 9788367022781

„Influencerka” to zaczynający się niewinnie thriller, poświęcony tematyce tak teraz popularnych social-mediów, zahaczający o tematy szczerości i tego, co bezpiecznie możemy upubliczniać w sieci.

Emmy porzuciła ścieżkę zawodową związaną z modową prasą w momencie, gdy w jej świecie pojawiło się dziecko. Dziś ma ich dwoje i jest pełnoetatową influencerką. Sprzedaje swoją prywatność na Instagramie… tylko, czy aby na pewno publikuje prawdę?

Jej mąż, delikatnie mówiąc, zepchnięty na drugi plan, jest odnoszącym sukcesy pisarzem… a raczej był, bowiem na niego również wpłynęła dwójka dzieci i przebiegła żona. Dan stara się tworzyć w tym chaosie, jednak nie jest to łatwe, a jego zdanie i decyzje niezbyt interesują otoczenie.

W tej rzeczywistości jest ktoś jeszcze. Osoba, która niekoniecznie życzy Emmy dobrze. Która ją obserwuje… kto to jest? Czy bohaterce i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo?

Warto dodać, że „Influencerkę” napisał literacki duet damsko-męski, dwie składowe związku. W książce zaobserwujemy poszczególne rozdziały pisane z perspektywy różnych postaci i to pozwala nam poznać historię nie tylko z jednego punktu widzenia.

W powieści znajdziemy sporo sarkastyczny-ironicznego humoru, co tylko umila lekturę, którą pochłoniemy z przyjemnością, gdyż czyta się ją bardzo sprawnie.

Choć nie jestem wielką fanką książek pisanych przez kilku autorów, tutaj ten pomysł się sprawdził. Twórcy umiejętnie budują napięcie i wciągają czytelnika w grę i domysły, co też idealne konto w social mediach może przynieść dobrego, a co złego. Przekonują, że to nie tylko darmowe próbki i sponsorowane wpisy… to znacznie grubsza historia, którą zdecydowanie warto poznać.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page