top of page
  • mkcelinska

Jej ostatnie wakacje - C.L. Taylor


Wydawnictwo: Albatros 
Tytuł oryginału: Her Last Holiday
Data wydania: 2022-06-01
Liczba stron: 416
ISBN: 9788382159691

PEŁEN ZWROTÓW AKCJI, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU, NIEPRZEWIDYWALNY THRILLER AUTORKI TERAZ ZAŚNIESZ. JEDZIESZ NA OBÓZ LEKARZA DUSZY, BY WYZDROWIEĆ. NIE SPODZIEWASZ SIĘ, ŻE UMRZESZ.

Dwa lata temu siostra Fran, Jenna, wyjechała na małą wyspę w pobliżu Malty, na obóz dla osób z problemami psychicznymi, i zaginęła. Dwoje innych uczestników straciło życie w nieszczęśliwym wypadku, a organizator wyjazdu, charyzmatyczny mówca motywacyjny Tom Wade, trafił do więzienia jako człowiek pośrednio odpowiedzialny za ich śmierć. Po wakacjach, które przeistoczyły się w koszmar, pozostało jednak wiele pytań… Teraz okryty niesławą Lekarz Duszy wychodzi na wolność, a jego przedsiębiorcza i apodyktyczna żona Kate usiłuje za wszelką cenę pomóc mu wznowić działalność i odzyskać dawną renomę – oraz pieniądze. Tymczasem bliscy zaginionej Jenny nadal szukają odpowiedzi. Fran, zdeterminowana, by poznać prawdę, zapisuje się pod fałszywym nazwiskiem na pierwszy po dłuższej przerwie organizowany przez Lekarza Duszy wyjazd i staje oko w oko z mężczyzną, który jako jedyny może wiedzieć o losie jej siostry coś więcej. Tylko czy Fran, która szybko zwraca uwagę bezwzględnej Kate, uda się w ogóle przetrwać ten obóz? A może są na nim osoby, które wolą, żeby nikt nigdy nie odkrył, co tak naprawdę stało się z Jenną?
Porywający thriller, pełen intryg. B.A. Paris, autorka „Za zamkniętymi drzwiami“ Niepokojąca powieść o gęstej atmosferze. Claire Douglas, autorka „Odwetu“ Pasjonująca i znakomicie skonstruowana historia. Louise Jensen, autorka „Surogatki“


Nie wiem jak Albatros to robi, że zawsze wydaje tak dobre kryminały, ale bardzo cieszę się, że mogę je recenzować. Tak samo było w przypadku „jej ostatnich wakacji”. Ta książka to thriller, ale bez krwawych scen, za to z mnóstwem intryg, tajemnic, wpuszczania czytelnika w maliny i sprawiania, że kilka razy w ciągu czytania lektury będziemy się zastanawiać jak ten kryminał się zakończy. Przyznam, że było trudno oderwać się od czytania, dlatego warto zabrać tę pozycję na wakacje i móc delektować się dobrym kawałkiem książki. Tajemniczy Lekarz Dusz – kim jest? Jak działa? Tego próbuje dowiedzieć się główna bohaterka, Fran, która chce poznać historię zaginięcia jej siostry – Jenny. Wszystko działo się na obozie zorganizowanym przez Lekarza Dusz. Jenny zaginęła, dwie inne osoby zmarły. Tom Wade, tzw. mówca motywacyjny, trafia do więzienia, ponieważ policja podejrzewa, że Jenna nie żyje, a Tom jest winny nieumyślnego spowodowania śmierci. Gdy wychodzi, jego żona za wszelką cenę chce oczyścić dobre imię i decyduje się na organizację kolejnego obozu pod szyldem Lekarza Dusz.


Fran, chcąc rozwiązać zagadkę zniknięcia siostry, decyduje się na wyjazd na obóz. Psychoterapia czy ekstremalne rytuały to nie jedyne zajęcia, które się tam pojawiają. Kobieta ma nadzieję, że wyciągnie z Toma jakieś szczegóły na temat zaginięcia Jenny. Na obozie są też osoby, które mają inny cel niż tylko psychoterapia, więc może zrobić się niebezpiecznie, gdy towarzystwo odkryje, że nie każdy ma czyste zamiary.


Trudno jest tu napisać coś więcej, by nie zdradzać Wam całej fabuły, ale powiem jedno – zakończenie zaskakuje i zupełnie odbiega od moich przemyśleń podczas czytania. Byłam pewna, że książka zakończy się inaczej. Dlatego tym bardziej polecam „Jej ostatnie wakacje” – nie dość, że przeczytacie fajną lekturę, to jeszcze zaskoczy Was jej zakończenie ;) Zgodne z tytułem, książka poleca się na wakacje, ale mam nadzieję, że nikt z Was nie trafi na Lekarza Dusz ani jego wyjazdy.


Moja ocena: 9/1053 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page