top of page
  • Mary Bycowsky

„Jenny i koci klub” Esther Averill


Tytuł: Jenny i koci klub
Autor: Esther Averill
Data wydania: 2021-12-07
Liczba stron: 176
Wydawca: Zysk i S-ka


„Jenny i koci klub” jest książką adresowaną głównie dla dzieci, jednak niejeden miłośnik kotów może się świetnie bawić przy lekturze. Jest to zbiór pięciu opowiadań o przygodach małej, czarnej kotki, która została adoptowana przez byłego marynarza, Kapitana Tinkera. Kotka widzi z okna domu, jak w ogrodzie zbiera się koci klub i postanawia do niego dołączyć. Każdy z członków musi mieć jednak jakiś talent, aby do niego należeć. A Jenny wymyśliła sobie, że będzie… jeździć na łyżwach.

Publikacja ukazuje przygody sympatycznej kotki z nieodłącznym, czerwonym szaliczkiem wykonanym przez jej opiekuna. Nieco nieśmiała, niepewna siebie, miała swój pierwowzór w prawdziwym kocie, którego przygarnęła autorka.

Jest to książka dla młodego odbiorcy, napisana prostym językiem z przeuroczymi imionami zwierzaków. Mnie urzekł szczególnie Warcabek. Autorka napisała więcej opowiadań o kocich przygodach, jednak wydawca ograniczył się do pięciu. To czyni książkę przystępna w odbiorze dla najmłodszych - nie straszy objętością. A duża czcionka z pewnością ułatwi czytanie początkującemu w tej pasji kilkulatkowi.

Publikacja zawiera przepiękne, kolorowe ilustracje, przemawiające do wyobraźni dziecka, jak i dorosłego. I choć przygody Jenny są nieco dramatyczne i nie brak smutnych wątków, jak kocia bezdomność, możemy śmiało liczyć na happy end.

Wszyscy bohaterowie, choć mają wady, budzą jednak sympatię. A szczególnym przykładem przepełnionego miłością kociarza jest Kapitan, który wybacza wiele, nawet brutalne podrapanie.

Uczłowieczone koty nie tracą nic ze swojej futrzaste gracji i choć autorka już nie żyje (zmarła w 19992 roku) pozostawiła po sobie wspaniałe historie, których walory są ponadczasowe.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page