top of page
  • mkcelinska

Jeszcze większy przypał - Beth Garrod


Wydawnictwo: YA!
Rodzaj: literatura młodzieżowa
Data wydania: 2021-04-14
Liczba stron: 458
ISBN: 9788328074712
Ja, Bella Fisher, jestem tak opanowana, spokojna i pozbierana jak zawsze. Czyli: ANI TROCHĘ.
Powody?
Jesteśmy tylko przyjaciółmi z Fantastycznym Adamem. Moja BFF Tegan zachowuje się megadziwacznie. W soboty pracuję przebrana za ogromnego psa. I, o zgrozo: nowa dziewczyna mojego piekielnego eks jest PRAWDZIWĄ MODELKĄ.
Jakby tego było mało, mama otworzyła lodziarnię dla psiaków – Psierożki. A cała szkoła obserwuje każdy mój ruch w nadziei, że załatwię nam koncert najlepszego zespołu świata.
Co mogłoby pójść źle? A tak, racja. Absolutnie wszystko.


Czasem przychodzi taki dzień, bądź też poranek w tramwaju, gdy najlepiej czyta się lekkie i młodzieżowe książki. Dlatego zdecydowałam się na „Jeszcze większy przypał”, aby powrócić do nastoletnich czasów i zrelaksować się. Z lekturą Beth Garrod zdecydowanie się to udało.


Główną bohaterką książki jest Bella Fisher, uczennica typowej brytyjskiej szkoły w typowym brytyjskim mieście. Dziewczyna ma dwa główne zainteresowania –zespół muzyczny Helicans oraz Adama – chłopaka, w którym od dawna jest zauroczona. Książka pisana jest językiem młodzieżowym, ale nie jest infantylna. Belli towarzyszą typowe problemy nastolatków – zauroczenie, kłótnie z przyjaciółmi, strach przed nowym biznesem mamy i niepewność, czy uda się spłacać hipotekę na czas. Dziewczyna nie ma wesołego życia, ale niektóre jej komentarze w lekturze rzucają na kolana i powodują niekontrolowane ataki śmiechu, bo ocena rzeczywistości jest bardzo trafna. Nie czytałam pierwszej książki („Super przypał”), a pomimo tego doskonale odnalazłam się w jej drugiej części. Oczywiście wielu z nas może domyślić się zakończenia, ale dodam, że nie wszystko będzie miało finał, którego się spodziewamy. Podobało mi się też realne przedstawienie życia nastolatki – nie było tu zbyt wielu sytuacji, z którymi nie mogłabym się utożsamić, czytając o przygodach Belli.


Jestem bardzo zadowolona, że miałam szansę na przeczytanie tej książki, ponieważ była to dobra odskocznia od codzienności i lektura na dobrym poziomie, która może spodobać się też dorosłym. Nie wszystkie ostatnio wydane ksiązki w różnych wydawnictwach dają się przeczytać, bywają nudne – w tym wypadku „Jeszcze większy przypał” jest po prostu sympatyczną książką, która nas zrelaksuje, a jednocześnie nie będzie zmuszać naszych szarych komórek do wysiłku tak jak ma to miejsce w kryminałach czy książkach psychologicznych.


Moja ocena: 8/10

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page