• Bookhunter

"Zamieniłem brata przez internet" Jo Simmons | oraz „Zakręcona Cassidy” Tamasyn Murray


Tytuł: Zamieniłem brata przez internet
Autor: Jo Simmons 
Okładka: twarda
Liczba stron: 274
Wydawca: DWUKROPEK
Data wydania: 2018
ISBN:  978-8378-74875-5

"Zamieniłem brata przez internet" Jo Simmons opowiada o Johnnym, który ma dość swojego brata i na ten moment marzy o tym aby zostać jedynakiem. Kiedy trafia na ogłoszenie WWW.ZAMIANARODZENSTWA.PL bez chwili wahania klika w banner i wówczas jego oczom ukazały się zdjęcia braci i sióstr bawiących się razem w najlepsze. Był w szoku, że takie relacje między rodzeństwem są możliwe - przecież jego starszy brat Ted był taki okropny - ciagle go zaczepiał, przedrzeźniał i dokuczał. Marzył o bracie z którym mógłby dzielić zainteresowania, pasje, plany i wspólnie spędzać czas. Dlatego nie wahając się wypełnił formularz i czekał na nowego brata. Niedługo potem do drzwi jego mieszkania zawitał Mervyn. Na początku wszystko wydawało się fajne, jednak z czasem Mervyn również nie sprostał oczekiwaniom chłopca, który postanowił wypełnić formularz po raz drugi, trzeci i kolejny... Niestety każdy kolejny zamiennik przysyłany przez WWW.ZAMIANARODZENSTWA.PL jest dziwniejszy od poprzedniego np. taki chłopak-syren lub duch Henryka VIII. Z czasem Johnny zaczyna tęsknić za bratem. Tylko czy uda się go odzyskać?


  Książka została napisana prostym językiem dostosowanym do wieku młodego czytelnika. Czionka jest wyraźna, duża, czytelna, wewnątrz nie brakuje również ilustracji tak aby przyciągnąć uwagę. Pod względem wykonania jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o samą treść, to opowiedziana historia przywołała mi na myśl powiastki dla dzieci, które czytała moja siostra - jest akcja i jej zwroty, humor, sarkazm, troszkę grozy, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, lekka fabuła, ciekawi bohaterowie... dobra zabawa i przyjemność, którą może dostarczyć lektura.


  Nie brakuje również morału i przesłania. Książka pokazuje jak trudne bywają relacje miedzy rodzeństwem - jak cały ten mechanizm wygląda, jak rodzeństwo sprzecza się ze sobą, dokucza, chciałoby się pozbyć ale tak naprawdę to tylko pozory bo w rzeczywistości kochają siebie. Uświadamia, że często chcielibyśmy coś zmienić, zastąpić, mieć coś innego a tak naprawdę prawdziwy skarb mamy na wyciągnięcie ręki, tylko tego nie dostrzegamy i nie doceniamy. Po drugie książka może być punktem wyjścia do rozmów o rodzinie, rodzeństwie, relacjach i samopoczuciu. Snucia fantazji ci by było gdybym miał możliwość pozbyć się rodzeństwa - czy bym to zrobił? Jakbym się zachował? To opowieść, która bawi i uczy w jednym a do tego przyjemnie napisana - z humorem.Tytuł: Zakręcona Cassidy gwiazda reportażu 
Autor: Jo Simmons 
Okładka: miękka
Liczba stron: 242
Wydawca: DWUKROPEK
Data wydania: 2018

„Zakręcona Cassidy gwiazda reportażu” TamasynMurray to opowieść dla dziewczynek, których narratorką jest Casssidy. Dziewczynka opowiada o swoich obawach związanymi ze zmianą szkoły, samotnością, wadami, kompleksami, smutkami, problemami rodzinnym ale również poszukuje swoich zalet oraz talentów. Opowiada o rodzinie: mamie w zaawansowanej ciąży, tacie zarabiającym jako sobowtór Elvisa Presleya, małych bliźniakach, starszym bracie grającym na gitarze, wszystko gryzącym psie jak również przyjaciółkach.  


To lekka, prosta opowieść dla dzieci o problemach z jakimi mogą zmierzyć się one same w prawdziwym życiu, takich które w oczach dorosłego mogą wydawać się błahe, jednak dzieci przerastają… z pozoru infantylne, jednak w oczach najmłodszych rosną do ogromniej rangi i nabierają znaczenia. Bo przecież tak jest naprawdę – to szczera prawda. A to wszystko w prostej, lekkiej formie okraszanej humorem, bez koloryzowania i zbędnego moralizatorstwa. Prosto, krótko, przyjemnie, lekko, zabawnie – tak jak lubią nastolatki i młodsze dzieci. Zabawa, przyjemność i pewna lekcja codzienności w jednym 🙂


#DWUKROPEK #dladzieci #dlamlodziezy


18 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon