top of page
  • Zdjęcie autoraKlaudia Cebula

Kuchenka. Bobaski i MiśTo już moja kolejna książka z serii Rodzina Treflików. Bardzo polubiłam tę wspaniałą i nieco szaloną rodzinkę, która często ma swoje małe kłopoty i kłopociki, lecz tak naprawdę w każdej sytuacji znajduje rozwiązanie. Trefliki to seria przeznaczona dla dzieci w różnym wieku. Są książki dla starszych dzieci, jak "Przeprowadzka i inne zwroty akcji" a także dla najmłodszych, jak książka "Sprzątamy zabawki".


Dziś sięgnęłam po książkę "Kuchenka". Jest to pozycja, która zainteresuje wszystkie maluchy. Wydana w serii "Bobaski i Miś" przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat. Na rynku wydawniczym jest naprawdę ogrom propozycji dla maluszków, dzięki którym poznają to, co w ich życiu najbliższe. Ale przyznam, że wydawnictwo Trefl poszło o krok dalej i pokazuje dzieciom nie tylko pojazdy, czy zwierzęta ale właśnie sprzęty, które dzieci znajdą w domu.


Książeczka "Kuchenka" pomoże dzieciom zrozumieć, do czego ten przedmiot służy w domu i jak wiele możliwości może dać korzystanie z kuchenki. Uzmysłowi też dzieciom, że korzystanie z kuchenki to nie zabawa.


Książeczka ma postać książki-zabawki i ma formę harmonijki. Stanowi więc atrakcyjny przedmiot dla dziecka, które może manipulować stronami. Jest wykonana z twardej tektury, dzięki czemu małe niszczycielskie rączki nie są w stanie szybko jej zniszczyć. Książeczka składa się z ilustracji wzbogaconych tekstem umieszczonym na dole strony. "Kuchenka" ma charakter książeczki aktywizującej. W tekście znajdują się zadania do wykonania, które dziecko chętnie wykona. Oprócz zadań do wskazywania paluszkiem są też zadania wymagające od dziecka wodzenia po śladzie, przesuwania elementów, czy odszukiwania wskazanych obiektów.


"Trefliki" po raz kolejny urzekają, bawią i uczą. To świetna pozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają wykazywać zainteresowanie otaczającym światem. Zapewniam, że gdy maluszek pozna rodzinę Treflików od najmłodszych lat, będzie mógł wraz z nimi dorastać, bo wydawnictwo Trefl świetnie skomponowało całą gamę książek dla dzieci w każdym wieku.


Moja ocena: 8/10

Zrecenzowała Klaudia Cebula

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page