top of page
  • emiliakanabaj

"Kupisz mi?" Czyli coś o oszczędzaniu dla najmłodszych czytelników.

Zaktualizowano: 10 sty 2021

"Kupisz mi?" to tytuł kolejnej książeczki z serii "Czytamy Sylabami"od wydawnictwa DEBIT.

Jest to propozycja adresowana do dzieci które już uczą się samodzielnie czytać i mają z tym jakieś problemy.


Elisenda Roca i Cristina Losantos to zgrany duet pisarsko- ilustratorski, który tworzy bardzo, ciekawe, krótkie i bliskie dzieciom historyjki, łączące w sobie wartościową treść, ładne i zabawne ilustracje, a do tego ułatwiające naukę czytania.


Chociaż tekstu nie ma tu dużo, dla 5-7 latka będzie to propozycja skrojona na miarę jego umiejętności i możliwości. Dużym plusem, i tym co wyróżnia całą serię, jest kolorowa czcionka dzieląca wyrazy na sylaby, która pomaga dzieciom mającym kłopoty z samodzielnym czytaniem. Mała ilość tekstu i zabawne, kolorowe ilustracje z pewnością zachcą do lektury, ale poza tym książka porusza bardzo ważny i aktualny dla wszystkich dzieci temat.


Każdy lubi dostawać prezenty, zwłaszcza dzieci. Franek, Maks i Zuzia to wyjątkowe rodzeństwo, które uwielbiają czytać książki i ciekawe historyjki poznaje każdego dnia przed snem. Cala trójka bardzo lubi chodzić do szkoły i świetnie się ze sobą dogaduje aż do dnia, w którym Maks nagle zmienia się nie do poznania. Chłopiec nie chce już czytać książek, ani bawić się z rodzeństwem, a jego nową obsesją staje się kupowanie (a właściwie ciągłe proszenie rodziców i dziadków o to, aby kupili mu nowe karty kolekcjonerskie czy zabawki). Maksowi jest ciągle mało i cały czas chodzi niezadowolony, jednak dzięki cudownemu pomysłowi Zuzi odkrywa, jak wiele radości może dawać wymiana z innymi kolekcjonerami, a do tego sam zaczyna oszczędzać pieniądze.

Bardzo lubię książki, które poza ładnym wyglądem prezentują ważną treść, bo rewelacyjnie kształtują zainteresowania czytelnicze u najmłodszych dzieci.

Dodatkowym atutem jest tu kolorowa czcionka do czytania sylabami, dlatego całą serię polecam rodzicom, którzy szukają wartościowych i ładnych pierwszych czytanek dla swoich pociech.


Warto zebrać wszystkie tytuły tej serii i umieścić je w domowej biblioteczce.


TYTUŁ: Kupisz mi?
TYTUŁ ORYGINAŁU: Que m'ho compres?
AUTOR: Elisenda Roca
TŁUMACZENIE: Karolina Jaszecka
DATA WYDANIA: 2020
WYDAWCA: Debit
ISBN: 978-83-8057-394-918 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page