top of page
  • emiliakanabaj

"Lista, która zmieniła moje życie"- lekka komedia romantyczna, która porusza ważne kwestie.

"Lista, która zmieniła moje życie", to urocza komedia romantyczna z serii"Mała czarna"od wydawnictwa Albatros.


Georgia i Amy to siostry, które pomimo tego, że różnią się jak ogień i woda, są ze sobą ogromnie zżyte. Georgia to roztrzepana, skryta, niewychodząca poza swoją strefę komfortu 26 latka, natomiast trzy lata starsza Amy, to szalona dziewczyna z masą planów i marzeń do zrealizowania.


Niestety ich życie zmienia się w dniu, w którym Amy dowiaduje się o tym, że jest poważnie chora. Stwardnienie Rozsiane to nie wyrok, ale choroba, która bywa okrutnie podstępna. Jednego dnia, nie dając żadnych objawów, pokazuje nadzieję na poprawę, tylko po to, by dzień później nie pozwolić wstać z łóżka. Jednak Amy się nie poddaje i przekazuje siostrze listę rzeczy, które planowała zrobić przed swoimi 30 urodzinami. Na liście są sprawy błahe(upiec biszkopt idealny), ale i przerażająco ekstremalne (skoczyć ze spadochronem!) i chociaż Georgia z początku bardzo się boi-nie chce rozczarować ukochanej siostry.


To właśnie wokół listy kręci się cała historia, ale jak nietrudno się domyślić, po drodze dużo się dzieje.


Jedną nieprzewidzianych okoliczności jest pojawienie się pewnego przystojnego mężczyzny, który w życiu Georgii namiesza, ale też sprawi, że wykonanie zadań okaże się świetnym początkiem do tego, aby otworzyć serce na potrzeby innych ludzi.


Czy lista zmieni życie Georgii na lepsze?


Cała historia nie jest w żaden sposób zaskakująca, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało w lekturze. Georgia w roli narratora, ze swoim ujmującym sposobem pojmowania świata, jest rewelacyjna. Myślę, że to taka dziewczyna, którą każdy by polubił!Tytuł: Lista, która zmieniła moje życie
Tytuł oryginału: The list that changed my life
Autor:Olivia Beirne
Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-7985-076-1 10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page