top of page
  • Katarzyna Horodecka

"Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma" Dorota Bindarowska


Tytuł: Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma
Autor: Dorota Bindarowska
Data wydania: 2020-12-04
Wydawca: Wydawnictwo Novae Res
ISBN: 978-83-8219-130-1

Wszyscy albo większość z nas zna Małego Księcia, teraz przyszła pora poznać Małego Białego Księcia. Jak zapowiada autorka, Dorota Bindarowska, jest to pierwsza z czterech części przygód bohaterów Białego Królestwa. Książka została wydana przez wydawnictwo Novae Res.


Mały Biały Książę żyje w Białym Królestwie, jego rodzicami są Biała Królowa oraz Biały Król. Małym księciem opiekowały się, jak to przystało na prawdziwą bajkę, dwie wróżki: Biała i Błękitna. Jednak w skutek niepohamowanej zazdrości jaką żywiła Błękitna Wróżka do swojej siostry Białej Wróżki, z błękitnej przemieniła się w Czarną Wiedźmę i pozwoliła, żeby jej serce zamieniło się w kamień. Główny bohater posiadał specjalny dar, dzięki któremu świecił. Otaczała go świetlista aura, dzięki której w nocy był zawsze widoczny. Pewnego dnia Czarna Wiedźma postanowiła porwać Małego Białego Księcia, a tym samym wprowadzić chaos i smutek do Białego Królestwa, gdzie panowało piękno, dobroć i harmonia. Tytułowemu bohaterowi udaje się uciec od wiedźmy, dzięki swojej mądrości i pomysłowości. I tak zaczynają się przygody małego księcia.


Bajka składa się z 10 rozdziałów, opisanych na 182 stronach. Jako, że jest to powieść skierowana do dzieci, cały tekst jest napisany większą niż standardowo czcionką, co na pewno zapewni komfort czytającym dzieciom.

Wiele w tej opowieści magii czy niespotykanych gadających zwierząt. Każdy rozdział opowiada inną przygodę, którą przeżywa książę chcąc wrócić do domu. Podczas swojej wędrówki poznaje przyjaciół, którzy pomagają mu, chronią i wspierają. Jest to na pewno bajka godna uwagi, nie tylko dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Opowiada jak nawet największe zło można pokonać dobrem, jak ważna jest przyjaźń, czasem cenniejsza niż własne życie i jak odnaleźć w sobie odwagę i przezwyciężyć strach. Postać Małego Białego Księcia jest ukazaniem całej niewinności i dobroci jaką posiadają dzieci, dla których nie ma problemów nie do pokonania.

Bardzo wartościowa bajka, z chęcią przeczytam kontynuacje przygód z Białego Królestwa, ponieważ te zapowiadają się równie ciekawie jak pierwsza część.


21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page