top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Marzenie kota Czarusia" Anna Szymeczek-Przybyło, Piotr HaftekTytuł: Marzenie kota Czarusia
Autorzy: Piotr Haftek i Anna Szymeczek-Przybyło
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 31
Wydawca: Wydawnictwo Agrafka
ISBN: 978-83-958547-3-6

Walt Disney powiedział kiedyś, że jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. Tymi słowami rozpoczyna się książeczka Marzenie kota Czarusia, która właśnie o pragnieniach traktuje.


Tytułowy kotek marzy by zostać tygrysem. Oczywiście inne zwierzęta wyśmiewają się z niego, a kiciuś płacze po kątach. Wierzy w niego jedynie mama, która zachęca, by podążał za pragnieniami. Okazuje się, że całkiem słusznie. Kotek spełnia swoje marzenie, a zwierzętom niegdyś naśmiewającym się z niego robi się po prostu głupio.


Marzenie kota Czarusia to przeurocza opowiastka o tym, że nie warto słuchać złych podszeptów, nie można dawać sobie podcinać skrzydeł, trzeba dążyć do upragnionego celu. Jak pokazał przykład tytułowego bohatera, nawet najbardziej szalone pomysły mają racje bytu, gdy w ich spełnienie wkłada się całe serce i chęci.


Książeczka czaruje nie tylko uroczą i przystępną opowiastką, ale też występującymi na każdej stronie ilustracjami.


Ta przeurocza opowieść zdobyła moje serce i jestem pewna, że spodoba się niejednemu smykowi i jego rodzicom. Dobrze utwierdzać dzieci w przekonaniu, że warto marzyć.


Monika Ryk

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page