top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Milczący zamek" Kate Morton
Tytuł: Milczący zamek
Autor: Kate Morton
Tytuł oryginału: The Distant Hours
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Data wydania: 2021-07-14
Liczba stron: 560
Wydawca: Wydawnictwo Albatros
ISBN: 9788382156058

Proza Kate Morton zawsze skrywa jakąś tajemnicę. Jej powieści niespiesznym tempem prowadzą do jej odkrycia. Tak jest też z Milczącym zamkiem, którego wznowienie stanowi część przepięknej Serii Butikowej.


W zamku Miderhurst mieszkają trzy siostry, to właśnie je spotyka Edith główna bohaterka, gdy wiedziona urokiem tajemniczego listu otrzymanego przez jej matkę postanawia rozwikłać sekret. Dziewczyna chce odkryć przeszłość rodzicielki, o której nie miała najmniejszego pojęcia.


Akcja książki biegnie dwutorowo: przedstawia aktualne losy dziewczyny, a także retrospekcje dotyczące czasu wojny i tytułowego zamku: jego mieszkańców, wydarzeń mających w nim miejsce.


Milczący zamek nie jest powieścią, która wciąga akcją. Tutaj trzeba się zagłębić w piękno opisów zarówno tych przyrody, miejsc, jak i ludzkich emocji. Te bowiem nakreślone zostały z mistrzowską wprawą. To opowieść o miłości, szaleństwie, odkrywaniu rodzinnych tajemnic. To historia o tym, że nie zawsze czas leczy rany, a pewne wybory i wydarzenia diametralnie rzutują na dalsze życie.


Akcja toczy się niespiesznie, Kate Morton raduje czytelnika piękną prozą. Tu każde słowo ma swoje miejsce, zmusza do refleksji, zatopienia się w świecie wykreowanym przez autorkę.

Milczący zamek czaruje niecodziennym urokiem, swoistą magią literatury pięknej. Z wielką przyjemnością i ja dałam się mu oczarować.22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page