top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Myszka zwana Miiką - Matt Heig

Tytuł: Myszka zwana Miiką

Autor: Matt Heig

Tłumaczenie: Ewa Horodyska

Data wydania: 2022-11-08

Liczba stron: 176

ISBN: 9788382027204


Książki Mata Heiga to mój numer jeden powieści okołoświątecznych dedykowanych dzieciom. Chłopiec zwany Gwiazdką towarzyszył nam rok temu, w tym roku czytaliśmy Myszkę zwaną Miiką.


Tym razem to nie chłopiec jest głównym bohaterem powieści, a jego myszka Miika. Znudzona i osamotniona trafia na daleką północ, gdzie spotyka inną mysz. Razem postanawiają wdrożyć w życie niecny plan - jak zdobyć najlepszy na świecie ser.


.W swoich historiach autor przemyca uniwersalne prawdy pod przykrywką zabawnej i zwariowanej opowieści. Nie inaczej jest tutaj. Bojaźliwa z początku myszka za sprawą dobrych kompanów zmienia się w żądną przygód i ciekawską. Zaczyna lepiej o sobie myśleć, w końcu nienejst poniewiera a i pomijana. Heig w uroczy sposób pokazuje, że gdy obok siebie mamy dobrych i troskliwych ludzi, nasze postrzeganie siebie również się zmienia.


Książka została wydana w bardzo przyjemny dla oka sposób. Twarda oprawa i ciekawe, przykuwające wzrok ilustracje sprawiają, że czyta się ją jeszcze przyjemniej. Opowiastka skrzy typowym dla Heiga humorem, więc z pewnością spodoba się miłośnikom jego książek.


Perypetie bohaterów są zupełnie niecodzienne, a samo poszukiwanie najlepszego na świecie sera wydaje się być zupełnie szalonym. Dajcie się więc porwać tej zwariowanej opowieści i poznajcie mieszkańców Elfiego Jaru.

58 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page