top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

Na świąteczny czas.... Kolędy wyd. MuchomorTytuł: Kolędy 
Autor: Marta Gerus 
Wydawnictwo Muchomor
Oprawa zintegrowana
Ilość stron 80
ISBN: 9788365650436 

Biały puch za oknem, obrazy malowane przez mróz na szybach okien, świecidełka, renifery, bałwanki, mikołaje, "Last Christmas" słyszane w radiu i "Cicha noc" śpiewane przy wspólnym stole...

Nie da się ukryć, że mniejszymi bądź większymi krokami zbliża się TEN czas...

Czas na który jedni czekają z utęsknieniem, natomiast inni niekoniecznie.

Czas Świąt.

I mimo iż sklepowe witryny zapełniły się świecidełkami już pod koniec października, tak na prawdę dopiero w grudniu, mniej więcej w okolicy Mikołajek a jeszcze bardziej, kiedy w domu zapachnie choinką...


Święta...

Już niedługo w radiu zabrzmią nie tylko znane i nowe świąteczne utwory a także pastorałki ale też śpiewane od pokoleń kolędy. Znane od dawna, przekazywane z dziada na pradziada, mające swoją historię i tworzące kolejną. Te z którymi mogą wiązać się pewne wspomnienia i wierzę, że wiążą. W to, że je przywołują za każdym razem kiedy zabrzmią i w każde Święta. Teksty i słowa bez których nie wyobrażamy i bez których nie ma Świąt... przynajmniej dla większości.


"Kolędy" od wydawnictwa Muchomor to jeden z najciekawszych ale i piękniejszy zbiór kolęd jakie widziałam. To nie jedynie słowa znanych kolęd i pastorałek z pełnymi tekstami ale również uproszczony zapis nutowy na głos, gitarę i fortepian a także fragmenty greckich ikon dopieszczających całość. Dzięki takiemu połączeniu mamy możliwość nie tylko śpiewania i kolędowania ale również grania... możemy śpiewać przy akompaniamencie muzyki ale też nauczyć się, poznać melodie i słowa danej kolędy - oczywiście jeśli w domu mamy jakiegoś muzyka.


Ilustracje, które uzupełniają a właściwie dopieszczają całość są niczym cynamon lub przyprawa do piernika w świątecznych ciasteczkach - być może wydają się niekonieczne, jednak kiedy go dodamy, poczujemy i spróbujemy gotowego - jeszcze ciepłego ciasteczka, wiemy, że to "MUST HAVE". To że bez niego taki łakoć nie miałby smaku, nie byłbym "tym" wyjątkowym ciastkiem, nie nadałby się na Święta, czy do kubka mleka...Jest niezbędny.


" Kolędy" to wyjątkowy zbiór kolęd i pastorałek. Można powiedzieć, że małe dzieło sztuki, które zauroczy a może nawet zachwyci wiele osób.

Zbiór, który bez problemu i z pewnością będzie przechodzić z pokolenia na pokolenie.

Zimą będzie często brany do rąk.

I ponownie zabrzmi muzyka, zadzwonią dzwoneczki sań.

Ponownie zapanuje wyjątkowa atmosfera - atmosfera Świąt.


#BożeNarodzenie #wydawnictwoMuchomor


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page