top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Na święta przytul psa" Lizzie Shane
Zwierzęta i święta to jeden z popularniejszych tematów powieści obyczajowych. Osobiście uważam jednak, że darowanie komuś zwierzęcia pod choinkę jest najgorszym z możliwych prezentów. Co jednak robić, gdy trzeba ratować lokalne schronisko jak w przypadku bohaterów powieści Na święta przytul psa Lizzie Shane.

Do przeuroczej miejscowości Pine Hollow wraca Abby. Chce pomóc swoim dziadkom w utrzymaniu schroniska, które nagle straciło dofinansowanie. Dziewczyna poznaje Bena wychowującego córkę jego zmarłych przyjaciół. Ich relacja nabiera rumieńców, a zwierzęta, dzięki ich pomocy, zyskują szansę na znalezienie nowego domu.


Na święta przytul psa to bardzo ciepła powieść, taka idealna na przedświąteczny i świąteczny czas, gdy mamy ochotę usiąść na kanapie i otulić się kocem. To historia sprawiająca, że czytelnikowi rośnie serce, a w marzeniach od razu przenosi się do Pine Hollow.


Dla mnie istotnym mankamentem tej opowieści jest fakt, że jest o zwykły romans. I to dość naiwny i przeciętny. Już od początku wiadomo jak książka się zakończy i nie ma w niej ani chwili zaskoczenia. Nawet dość istotny dla. Fabuły płot twist niespecjalnie zwala z nóg. Bohaterowie są sztampwo, niczym się nie wyróżniają. On po przejściach, niezupełnie sobie radzi, ale nikomu nie pozwoli sobie pomoc. Ona ze strachem w sercu, bojącą się o jutro i niewierzącą, że coś może się jej udać.


Dużo miejsca autorka poświęciła zwierzętom. Wszak główny trzon fabuły stanowi walka o znalezienie nowych domów dla psów. Autorka sprawnie opisała funkcjonowanie schroniska i sposoby na pozyskanie właścicieli zwierząt oraz system funkcjonowania niewielkiej lokalnej społeczności.


Na święta przytul psa oceniam ostatecznie jako książkę dość przeciętna. Miło się ją czyta, z pewnością potrafi omamić świąteczną atmosferę, jednak nie robi większego wrażenia. Ot, romans jakich wiele.


Tytuł: Na święta przytul psa

Tytuł oryginału: Twelve Dogs of Christmas

Autor: Lizzie Shane

Data wydania: 2020-11-24

Liczba stron: 312

Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

ISBN: 9788381881838

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page