top of page
  • Zdjęcie autoraBookhunter

"Nawałnica mieczy. Stal i śnieg. " George R.R. Martin - edycja ilustrowana

Tytuł: Nawałnica mieczy. Stal i śnieg - edycja ilustrowana
Autor: George R.R. Martin
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Tytuł oryginału: A Storm of Swords: Steel and Snow
Liczba stron: 778
Data wydania (Pl): 2020-11-10
Wydawca: Zysk i S-ka
ISBN: 9788382020755


Praktycznie na zakończenie roku wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało nie lada gratkę dla wielbicieli popularnego cyklu Pieśń Lodu i Ognia, znanego dużo bardziej pod jego serialowym tytułem, czyli Gra o Tron. Zostały wydane bowiem dwa kolejne ilustrowane tomy sagi zatytułowane Nawałnica mieczy.


W pierwszym z nich Nawałnica mieczy. Stal i śnieg coraz częściej słychać, że nadchodzi zima, a w szczególności na ten fakt przygotowuje się Nocna Straż. Jon wędruje z dzikimi i zakochuje się w Ygritte. To oni są najbardziej świadomi faktu, że wraz z mrozem nadchodzą z północy martwe dusze. Jednak pozostali władcy Westeros nie zaprzątają sobie tym głowy, b

o walka o tron trwa w najlepsze, mimo że król został wybrany, a na żelaznym tronie zasiada okrutny i niezrównoważony Joffrey. Na południu zaś Daenerys zbiera swoją armię pragnąc odzyskać władzę. Ukazane zostały także dalsze losy Aryi oraz Brienne, która jako jeńca prowadzi ze sobą Jaimiego.


Kolejny tom przygód z Westeros trzyma poziom pozostałych, chociaż w tym jest nieco mniej akcji niż w poprzednich. Martin niezmiennie czaruje swoim piórem, wykreowaniem świata, który jest logiczny i realny aż do perfekcji. Przede wszystkim świadczy o tym mnogość i różnorodność bohaterów. Jedną z najciekawszych postaci jest Joffrey, król tyran pastwiący się nie tylko nad podwładnymi lecz również nad dworzanami. Martin po mistrzowsku maluje sylwetkę niezrównoważonego umysłu, agresywnego szaleńca, któremu radość przynosi pastwienie się nad innymi. Bardzo ciekawym wątkiem jest też ten dotyczący Daenerys, dzięki niemu mamy okazje poznać te zakątki świata stworzonego przez Martina, o jakich wspominano do tej pory najmniej.


Książkę mimo sporej objętości czyta się bardzo szybko, wpływa na to nie tylko fascynująca fabuła, ale też rozdziały, które ukazują naprzemiennie losy bohaterów. Świat Westeros jest fascynujący, niezwykle wciągający, nawet gdy jest w nim trochę mniej akcji niż w poprzednich tomach.


Martin nie zawodzi. Po mistrzowsku prowadzi krwawą walkę o najważniejszy tron, pokazując, że gra o władzę przysłania największe czające się zagrożenia.

59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page