top of page
  • Katarzyna Horodecka

Nicholas Sparks "Jedno życzenie"


Tytuł: Jedno życzenie
Tytuł oryginalny: The wish
Autor: Nicholas Sparks
Wydawca: Albatros
Data wydania: 26.01.2022
ISBN: 978-83-8215-812-0

Dzięki wydawnictwu Albatros miałam możliwość po raz drugi zrecenzować powieść Nicholasa Sparksa, tym razem było to "Jedno życzenie", czyli najnowsza powieść Autora wydana w styczniu tego roku.

Sporadycznie sięgam po książki z gatunku romantycznych. Poprzednia powieść Nicholasa Sparksa nie zachwyciła mnie, raczej pozostawiła niedosyt. Jednak, gdy zobaczyłam, że niedługo wychodzi "Jedno życzenie" pomyślałam, że dam szansę Autorowi na zreflektowanie się w moich oczach. Cieszę się, że podjęłam się przeczytaniu tej historii, bo tym razem nie zawiodłam się, zostałam poruszona do głębi.


Powieść reprezentuje sobą to co lubię, czyli przeplatanie się teraźniejszości z przeszłością, aby dojść do sedna sprawy. Historia opisuje znaną i cenioną jako fotografa Maggie, która mierzy się z diagnozą, jaką jest czerniak. Pod wpływem choroby oraz tajemniczego młodzieńca Marka, wraca wspomnieniami do nastoletnich lat, gdzie poznajemy Bryce'a, który odmienił jej życie.

Muszę powiedzieć, że książka wycisnęła ze mnie tonę łez, dawno żadna książka mnie tak nie poruszyła. Czytając historie Maggie i Bryce'a czułam jakbym sama to przeżywała, tak głębokie i przeszywające emocje są ukryte na kartkach książki. Niesamowite przeżycie. Autor pozostawia nas z przemyśleniami na temat nas samych, decyzji jakie podejmujemy, zrządzeniem losu oraz przeznaczeniem, na które nie mamy wpływu. Co by było gdyby, na pewno nie jedno z nas zadaje sobie to pytanie na różnych etapach naszego życia. "Jedno życzenie" daje nam głęboką refleksje i wzruszenie na temat życia, miłości, przemijania i nie marnowaniu czasu.


Powieść dla mnie piękna, a zarazem bardzo smutna. Takiego Sparksa lubię i zdecydowanie na takie książki w jego wykonaniu czekam. Polecam serdecznie "Jedno życzenie", warto podczas czytania zaopatrzyć się w paczkę chusteczek.


40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page